Zinātniski pierādīts: kurš pie stūres ir krietni labāks?

FOTO: PantherMedia/ScanPix

Šāgada aprīlī Lielbritānijas Vadītāju un transporta līdzekļu licencēšanas aģentūra publicēja informāciju, kura pārsteidza daudzus ekspertus: viena dzimuma pārstāvji patiešām ne vien labāk, bet daudz labāk vada automašīnu. Un tās ir sievietes!

Materiāls tapis sadarbībā ar Inchcape Motors Latvia

82% likumpārkāpēju, kuri saņēmuši sodu par runāšanu pa tālruni pie stūres, arī ir stiprā dzimuma pārstāvji!

Tomēr tie ir dati tikai par Lielbritāniju, kur sieviešu un vīriešu īpatsvars ir aptuveni vienāds un dāmas, iespējams, jau vēsturiski ir vairāk pieredzējušas un vairāk pārliecinātas uz ceļa. Kādi stereotipi par dzimumiem valda uz Latvijas ceļiem, stāsta «Inchcape Motors Latvia» mazlietoto automašīnu nodaļas vadītājs Vjačeslavs Smirnovs.

Pirmais mīts: nevar zināt, ko var sagaidīt no sievietes pie stūres

«Sievietes ļoti mīl savus auto. Tādēļ cenšas tos vadīt ļoti uzmanīgi, ievērojot noteikumus.

Pēc Smirnova domām, pārmetumi, ka sievietes slikti orientējas uz ceļiem, nav vietā. Ikvienam ir nepieciešams laiks un pieredze, lai adaptētos uz ceļa. Arī vīrietis bez braukšanas pieredzes apjuks jaunā, sarežģītā krustojumā.

Otrais mīts: sievietes vairāk rūpējas par auto tīrību nekā vīrieši

«Salona stāvoklis un tīrība nav atkarīga no īpašnieka dzimuma, drīzāk – no dzīves vietas valsts.

Trešais mīts: sievietes nemīl jaudīgus auto

Ir vīrieši, kuri dod priekšroku mazlitrāžas un mini mašīnām, tāpat ir dāmas, kas izvēlas milzīgus džipus vai ātrus auto, jo tādos jūtas pilnībā pasargātas.

Atšķirības vīriešu un sieviešu uzvedībā pie auto stūres ir daudzkārt pārspīlētas, uzskata eksperts. «Ir cilvēki, kas ir dzimuši šoferi – gan vīrieši, gan sievietes, kuri ievēro visus ceļu satiksmes noteikumus, netraucē citiem un taktiski risina jebkuru konflikta situāciju,» uzsver Smirnovs.

Tomēr auto izcelsmei un tam, kā spēkrats ir ekspluatēts iepriekš, ir liela nozīme, it īpaši ņemot vērā aktuālās tirgus tendences. «Agrāk cilvēki lietoja mašīnu tik ilgi, cik vien tā spēja kustēt uz priekšu. Taču tā ir pagātne. Šodien braucējiem ir ļoti svarīgi, kā viņu auto izskatās salīdzinājumā ar citiem, tādēļ cilvēki bieži maina transportlīdzekli. Bet prestiža mašīna ar nelielu nobraukumu ir ļoti izdevīgs pirkums,» skaidro eksperts.

Pēc Smirnova teiktā, ikdienā var novērot, ka pret augstākas klases spēkratiem īpašnieki izturas akurātāk un saudzīgāk, tas attiecas gan uz mašīnas ārpusi, gan salonu. Tieši tādēļ šādi auto pat pēc zināmas ekspluatācijas maz atšķiras no jauniem un var kalpot vēl ilgi, kā arī ir vieglāk otrreiz pārdodami.

Vairāk rakstu

Uz augšu