O, 16.08.2022.

Filma par modeles Gintas Lapiņas organizēto nometni jaunām meitenēm

Egoiste
Filma par modeles Gintas Lapiņas organizēto nometni jaunām meitenēm
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ekrānšāviņš

Iznākusi dokumentālā filma «Unlikely Models Camp», kas stāsta par pasaulslavenās latviešu supermodeles Gintas Lapiņas organizēto nometni jaunām meitenēm, kuras sapņo kļūt par modelēm. Filmas galvenā varone un nometnes organizatore to izveidojusi kā platformu, kur dalīties ar savām zināšanām un pieredzi modes biznesā.

Pērnajā vasarā notikušajā nometnē, kas norisinājās gleznainajā Igates pilī, kopā piedalījās vairāk nekā 20 latviešu meitenes no visas Latvijas, vecuma grupā no 13 līdz 21 gada vecumam.

Supermodelei Gintai Lapiņai, kura ikdienā dzīvo ASV, šī ideja radās jau 2016. gadā.

«Tas ir mans došanas laiks atpakaļ,» filmā ar savām izjūtām dalās Ginta Lapiņa. Sešu dienu laikā, kas tika pavadītas nemitīgā modes darba nianšu izzināšanā, Ginta Lapiņa atzina, ka «pēdējā vakarā runājoties pie ugunskura un dzirdot to, kā meitenes ir mainījušas, iemīlējušas sevi no jauna... Tas ir neaprakstāmi!»

Nometnes formāts ļāva meitenēm katru dienu iejusties citādākos tēlos, uz savas ādas izmēģinot dažādus grima un frizūru meistardarbus, velkot mugurā pazīstamu dizaineru drēbes un iemūžinot tās fotogrāfijās ar Latvijas talantīgākajiem modes fotogrāfiem. Tā, piemēram, meitenēm bija iespēja fotografēties latviešu dizaineres Daces Bahmanes-Krieviņas (Dace Bahmann) tērpos, bet nometnes noslēdzošajā dienā meitenes vilka tērpus no Amoralle.

Nometnē ar motivācijas runām piedalījās Latvijā labi pazīstamas personības, kā, piemēram, TV dīva Dagmāra Legante, Ghetto Games kustības izveidotājs Raimonds Elbakjans, modes blogere Agnija Grigule un citi. Tāpat ar runu uzstājās Gintas draudzene, supermodele no Krievijas – Valentīna Zeļajeva.

Filmas režisors ir Roberts Vīksne, kurš stāsta, ka «kopā nometnes laikā tika nofilmēts 39 stundu garš materiāls, tāpēc liels izaicinājums bija šīs filmas montāža, jo bija grūti filmā neiekļaut daudz labu ainu.»

Arī šogad, 2018. gadā, Ginta ir apņēmības pilna jūlija vidū šādu nometni rīkot atkal.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu