Latvija piešķīrusi patvērumu Krievijas pilsonim, kurš atbalstu meklēja arī Saeimā

"Fosargo" īpašnieks Krievijas miljardieris Andrejs Gurjevs

FOTO: Sputnik/Scanpix

Latvija ir piešķīrusi patvērumu Krievijas pilsonim, bijušajam ķīmijas uzņēmuma «Fosagro» darbiniekam Igoram Sičevam, kurš atbalstu sev meklēja arī Latvijas parlamentā, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldē aģentūrai LETA nekomentēja, vai šādai personai piešķirts patvērums.

«Latvijas varas iestāžu lēmums par patvēruma piešķiršanu ir zīme, ka patiesība ir manā pusē. Es biju spiests pamest Krieviju pēc vairākiem uzbrukumiem manai dzīvībai un pret mani safabricētas krimināllietas. Aiz šīm nelikumīgajām darbībām stāv lielie «Fosagro» akcionāri, par ko es nemaz nešaubos,» preses paziņojumā norāda Sičevs.

Sičevs Krieviju pameta 2016.gada martā. 2016.gada decembrī viņš iesniedza pieteikumu par politiskā patvēruma piešķiršanu Latvijā, kurā viņš izskaidroja iemeslus, kāpēc Krievijā atgriezties nav iespējams, preses paziņojumā raksta Sičeva pārstāvji.

Krievijā viņu apvainoja izspiešanā pēc tam, kad viņs bija nolēmis likumīgā ceļā aizstāvēt savas tiesības konfliktā par nesamaksāto apsolīto atlīdzību, kura viņam pienācās par darbu «Fosagro» un valsts nodokļu strīda risināšanā tiesā, apgalvo pats Sičevs.

Sičevs no deviņdesmitajiem gadiem bijis vadošs darbinieks ķīmijas uzņēmumā «Fosagro», aģentūru LETA informēja «Communications & Strategies» projektu vadītāja Alīna Kozlovska. «Fosagro» agrāk piederēja Mihaila Hodorkovska uzņēmumam «Menatep», bet pašlaik tā kontrolpakete atrodas Krievijas miljardiera Andreja Gurjeva rokās. 10% uzņēmuma akciju pieder Vladimiram Ļitviņenko, kurš bija Krievijas prezidenta Vladimira Putina politiskās kampaņas menedžeris 2000.gadā un 2004.gadā. Uzņēmuma «Fosagro» darījumi ir arī viena no pamatlietām tiesvedībai pret Hodorkovski, skaidroja Kozlovska.

Strīds ar uzņēmuma vadību Sičevam aizsācies pēc tam, kad viņš nesaņēma norunāto atlīdzību par «Fosagro» interešu aizstāvību tiesā pret valsti par nodokļu uzrēķinu. Tiesas lēmums nodokļu uzrēķina lietā bija par labu uzņēmumam «Fosagro», par ko Sičevam esot pienākusies kompensācija 13 miljonu dolāru apmērā un 1% uzņēmuma akciju. «Fosagro» savas saistības neizpildīja, savukārt Sičevs esot saskāries ar vajāšanu no darba devēju puses, tostarp, fiziskiem uzbrukumiem un dzīvības atņemšanas mēģinājumiem.

2017.gada rudenī Sičevs bija ieradies savas pozīcijas skaidrot Saeimā, taču uz tikšanos ieradās vien divi parlamentārieši.

Uz augšu