«Latvijas Modes un stila gada balva 2017». Uzvarētāji!

Egoiste
«Latvijas Modes un stila gada balva 2017». Uzvarētāji!
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

19. martā jaunajā viesnīcā «Grand Poet Hotel», Rīgā, tika paziņoti ikgadējās Latvijas Modes un stila balvas ieguvēji. Šī balva, kas tiek pasniegta dažādās nominācijās, ļauj novērtēt attiecīgo jomu profesionāļu darbību. Vietējiem modes māksliniekiem un citiem modes industrijas speciālistiem tā kļuvusi par vēl vienu stimulu attīstībai to profesionālajā jomā.

Projekta «Latvijas Modes un stila gada balvas» organizators - Baltijas Modes federācija, kuras mērķis ir paaugstināt Latvijas modes dizaina prestižu - ik gadu, kopš 2006. gada, pievērš sabiedrības uzmanību vietējo modes mākslinieku panākumiem un godina arī citu radošo nozaru profesionāļus, kuriem piemīt savs unikālais stils un kuri sadarbojas ar modes māksliniekiem, pasniedzot tiem šo balvu dažādās nominācijās.

Šogad 13. Latvijas modes un stila balvas pasniegšanas ceremonijas laikā tika paziņoti uzvarētāji 13 nominācijās. Noteikt uzvarētājus palīdzēja kompetenta žūrija, kurā tika iekļauti šādi Latvijas modes industrijas speciālisti: izdevniecības Rīgas Viļņi valdes priekšsēdētāja Aija Šmidre un modes redaktore Olga Kolotova, žurnāla UNA galvenā redaktore Džina Briška, žurnāla L`Officiel Baltic galvenā redaktore Karina Evans, žurnāla Santa modes redaktore Ieva Čečina, žurnāla Cosmopolitan galvenā redaktore Laura Saulīte, izdevniecības Lilit modes redaktore Kristīne Rudzinska, TV seja Maija Silova, modes eksperte Žanna Dubska, fotogrāfs Miks Užans, blogere un fotogrāfe Agnija Grigule un modes žurnāliste Dace Vaivara.

Ceremonija norisinājās viesnīcā «Grand Poet Hotel», kura atrodas galvaspilsētas centrā, Raiņa bulvārī 5/6. Tās izsmalcinātais interjers kļuva par lielisku fonu viesiem un nominantiem, kuri ievēroja pasākuma dress-kodu «creative black tie». Pasākuma vadītāju lomās iejutās Deniss Ševeļovs un Guna Leiškalne, drīzumā iznākošās grāmatas «Stils» autori. Grāmata apskatīs Rīgā valdošos dreskodus un pamata garderobes sastādīšanas principus. Kā ierasts, balvas uzvarētājiem pasniedza sabiedrībā zināmas personas - vairāku gadu Modes balvas ieguvēji dziedātājs Markus Riva un modes dizainere Viktorija Joniene (NOLO), ka arī LMA prorektors un gleznotājs Andris Vītoliņs, blogere un stiliste Liene Stūraine, «Skudras Metropoles» dibinātāja Gundega Skudriņa, veikala «BOLD» līdzīpašniece Beāte Stivriņa u.c. Galvenās nominācijas «Gada modes mākslinieks» uzvarētāja vārdu paziņoja Baltijas Modes federācijas prezidente Jeļena Strahova. Viņa arī pirmo reizi projekta vēsturē pasniedza specbalvu - «Teātris un mode».

Tituls «Gada dizainers» tika piešķirts zīmola NARCISS dizainerei Alisei Trautmanei (šajā nominācijā viņa konkurēja ar Viktoriju Jonieni, NOLO un Agnesi Narņicku, One Wolf).

Par nominācijas «Gada debija», kurā tika izvirzīti jaunie modes zīmoli (Antistar, Kult by BOLD un Iveta Vecmane), uzvarētāju kļuva modes māksliniece Iveta Vecmane. Dizainere, kura jau gandrīz desmit gadus līdzdarbojas Latvijas vadošajos modes un dzīvesstila medijos, 2017. gadā radīja kolekciju «Melanholija», kurā pārstāv «slow fashion» filozofiju un nesteidzas līdzi modes strauji mainīgajām tendencēm.

Balva par «Gada izrāvienu» nonāca pie Daces Zvirbules - bērnu modes zīmola Aristocrat Kids dizaineres. Pagājušais gads Aristocrat Kids bija īpaši veiksmīgs - 2017. gada pavasarī tika atklāts zīmola stends luksusa preču lielveikalā HARRODS, Londonā. Šobrīd veikalā pieejama jau trešā Aristocrat Kids kolekcija. Zīmols sāka sadarbību ar pasaulē zināmu augstas klases tirgotāju ķēdi Harvey Nichols Riyadh un Harvey Nichols Doha, kuri ir veikuši pasūtījumus pavasara-vasaras un nākamās rudens-ziemas kolekcijām. Šogad nominācijā «Gada izrāviens» tika izvirzīti arī jau atzinību guvušais zīmols NARCISS by Alise Trautmene un jauns peldkostīmu zīmols Slow.

Par «Gada radošāko modes skati» tika atzīta Latvijas Mākslas akadēmijas absolventu kolekciju skate peldbaseinā «Ķīpsala», kas notika 2017. gada 2. jūnijā, savukārt balvu par «Gada inovatīvāko kolekciju» saņēma Keta Gutmane.

Šogad pirmo reizi tika pasnigtas balvas divās jaunās nominācijas - balvu par «Labāko digitālo mārketingu» saņēma zīmols INCH2 (dizainere Olga Pētersone), bet par «Labāko reklāmas kampaņas imidžu» - Dace Bahmann (dizainere Dace Krieviņa-Bahmane).

Par «Labāko modes konceptveikalu, kas tika atvērts 2017. gadā» atzīts veikals ImageHouse, Brīvības ielā 40, Rīgā.

Specbalvu «Teātris un mode» saņēma modes māksliniece Jekaterina Šehurina, kura veiksmīgi sadarbojas ar Dailes teātri kā kostīmu māksliniece un tika nominēta balvai «Spēlmaņu nakts» 2017. gadā.

Balva «Gada stilīgākais radošas industrijas pārstāvis» kategorijā «sievietes» par iepriekšējo gadu piešķirta aktrisei Dārtai Danevičai, kura šajā nominācijā konkurēja ar TV-seju Dagmāru Leganti, baleta solisti Elzu Leimani un režisori Lauru Grozu-Ķiberi.

Savukārt kategorijā «vīrieši» par vakara varoni kļuva X-factor uzvarētājs Artūrs Gruzdiņš, nominācijā viņš konkurēja ar spilgtām personībām - TV-seju un pasākumu vadītāju Armandu Simsonu un mūziķi Donu.

«Gada stilīgākais vāks» pagājušā gadā izdotam žurnālam ir bijis žurnāla «Pastaiga.ru» (izdevums krievu valodā, foto - Oļegs Zernovs, stils - Olga Kolotova) augusta numuram, savukārt «Gada labākās stila lapas» publicētas pavasara sezonas izdevumā «Lilit Look» (foto - Olga Jakovļeva, stils - Jūlija Verbicka).

Ceremonijas laikā, kā ierasts, savas balvas laureātiem pasniedza arī pasākuma Baltijas Modes federācijas sadarbības partneri.

Tēmas
Redaktors iesaka
Jaunākie raksti
Nepalaid garām!
Uz augšu