C, 28.09.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Lietuvas un Igaunijas «RB Rail» akcionāri izteikuši neuzticību valdes priekšsēdētājai Baibai Rubesai

LETA/BNS
Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments
Foto: Evija Trifanova / LETA

Ceturtdien notikušajā Baltijas valstu kopuzņēmuma AS «RB Rail» akcionāru sapulcē Igaunijas un Lietuvas akcionāri nobalsoja par uzņēmuma izpilddirektores un valdes priekšsēdētājas Baibas Rubesas atstādināšanu, savukārt Latvijas puses akcionāru pārstāvis, «Eiropas dzelzceļa līnijas» (EDzL) vadītājs Andris Linužs balsojumā atturējās, pastāstīja EDzL pārstāve Rita Voronkova.

(papildināta ar jaunāko informāciju)

Viņa norādīja, ka uzņēmuma padomei šajā jautājumā būs jāpieņem gala lēmums, vadoties pēc akcionāru sapulces lemtā.

Arī satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS) norādīja lēmums attiecībā uz valdes priekšsēdētājas amatu vēl jāpieņem uzņēmuma padomei. Šodien notikušajā padomes sēdē, kas jau ir noslēgusies, šis jautājums netika skatīts. Visdrīzāk, par to tiks spriests nākamajā padomes sēdē, kuras sasaukšanas laiks ir padomes vadības ziņā, skaidroja Augulis.

Taujāts par akcionāru no pārējām Baltijas valstīm lēmumu, ministrs norādīja, ka Igaunijas un Lietuvas puses savus lēmumus skaidro ar neapmierinātību ar Rubesas darbu un citādāku redzējumu par uzņēmuma darbību.

Vaicāts par tālāko rīcību un uzņēmuma tālāko pārvaldību, ministrs pieļāva iespēju, ka ar šo situāciju saistītie jautājumi varētu tikt apspriesti Baltijas valstu valdības vadītāju līmenī. Taujāts, vai Rubesas atstādināšanas gadījumā tiks meklēts jauns vadītājs, ministrs skaidroja, ka vadītāja atstādināšana ir precedents un šādā situācijā uzņēmumam būtu jālemj, vai to turpināt vadīt esošajiem trīs valdes locekļiem vai meklēt jaunu vadītāju.

Rubesa pagaidām atteicās sniegt komentārus par akcionāru lēmumu.

Lietuvas ziņu aģentūra BNS, atsaucoties uz neoficiāliem avotiem ceturtdienas vakarā vēstīja, ka «RB Rail» akcionāri izteikuši neuzticību Rubesai. Pēc avotu teiktā, «visu pušu vadītāju» un uzņēmuma vadītājas viedokļi atšķīrušies.

Pati Rubesa BNS sacījusi, ka nezina, kāds lēmums pieņemts akcionāru sapulcē, un tas būtu jākomentē uzņēmumiem «Lietuvos geležinkeliai» vai «Rail Baltica statyba»: «Man nav komentāru, un es nezinu, kas noticis akcionāru sapulcē. Es tur nebiju.»

Baiba Rubesa par «RB Rail» valdes priekšsēdētāju ievēlēta 2015.gada oktobrī.

«RB Rail» akcionāri ir uzņēmumi «Lietuvos geležinkeliai», «Eiropas Dzelzceļa Līnijas» un «Rail Baltic Estonia».

Facebook LinkedIn Draugiem X
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu