Iesaka Grēviņu ģimene: sešas aktivitātes visai ģimenei ziemas laikā

FOTO: Publicitātes foto

Pelēkā un drēgnā laikā, kādu šoziem pieredzam biežāk nekā ierasts, labai pašsajūtai īpaši svarīgas ir fiziskās aktivitātes. Divu puiku – četrgadīgā Everta un pusotru gadu vecā Edvīna – vecāki Laura un Toms Grēviņi sadarbībā ar «Samsung» stāsta, kā izkustēšanos padarīt par aizraujošu kopā pavadītu laiku, kas iepriecinās gan bērnus, gan vecākus.

Dodieties pastaigā gar upi vai ezeru!

«Mūsu ģimene ar prieku dodas pastaigās gar tuvējo Ķīšezeru, turklāt iespēja pabarot pīles puikām ir laba motivācija mērot ceļu kājām,» stāsta Laura, uzsverot, ka tādējādi var ne tikai pavadīt laiku svaigā gaisā, bet arī iepazīt Latvijas dabu. Viņa atgādina – lai nekaitētu putnu veselībai, tos labāk nebarot ar maizi, bet gan ar nedaudz apvārītiem graudiem vai zooveikalos nopērkamiem maisījumiem.

Pieveiciet piedzīvojumu trasi!

Siltajā sezonā populāra aktivitāte ir specializēta parka apmeklējums, bet vēsajā laikā, kad tie nedarbojas, piedzīvojumus var meklēt kādā lielākā rotaļu laukumā, ko neapmeklējat ikdienā. Rotaļas jaunā vidē bērniem būs tikpat aizraujošas kā piedzīvojumu trases pārvarēšana, īpaši, ja vecāki būs izdomājuši secību, kādā jāveic aktivitātes, un uzņems laiku, kādā tas izdarīts. Pēc trases pieveikšanas bērnus var iepriecināt ar kafejnīcas apmeklējumu. «Tas patiks arī vecākiem. Turklāt, ja bērni būs paēduši un sasildījušies, viņiem pietiks spēka arī mājupceļu mērot kājām,» iesaka Toms.

Viziniet bērnus ar ragavām!

Kad zemi klāj kaut neliela sniega kārtiņa, noteikti jāizmanto iespēja izvizināt bērnus ar ragavām. «Kaut gan šī izklaide šķiet pavisam vienkārša, mūsu puikas par to ļoti priecājas,» stāsta Laura, bet Toms piebilst, ka tā ir laba fiziskā aktivitāte arī vecākiem.

FOTO: Publicitātes foto

Dodieties izbraucienā ar velosipēdiem!

Kad ietves nav slidenas, ģimene var doties nelielā izbraucienā – bērni var braukt ar līdzsvara riteni vai iekārtoties vecāku velo sēdeklītī. «Mums vislabāk patīk izbraucieni specializētās velotrasēs, piemēram, Centra sporta kvartālā – to var apmeklēt bez maksas, un mazie var gan braukt pa velotrasi, gan paspēlēties bērnu laukumiņā,» stāsta Grēviņu ģimene. Savukārt, ja neatliek laika braucienam uz trasi, līdzsvara riteni var ņemt līdzi arī ceļā uz veikalu un citās ikdienas gaitās.

Izmantojiet aktīvās atpūtas iespējas telpās!

Neatkarīgi no laikapstākļiem ģimene var izkustēties batutu parkā, bumbiņu baseinā vai iekštelpu rotaļu centrā. «Mazajiem pietiks ar stundu kārtīgas lēkāšanas batutā, lai justos saguruši un pēc tam kārtīgi pagulētu diendusu, turklāt, ja ir enerģija un vēlēšanās, lēkāt var arī pieaugušie – tas būs labs treniņš,» saka divu aktīvu dēlu mamma.

Apmeklējiet muzeju!

Muzejos jaunas zināšanas var gūt gan vecāki, gan bērni, kā arī «vairāki muzeji, ko esam apmeklējuši, piemēram, Latvijas Dabas muzejs un Dzelzceļa muzejs, ir draudzīgi pat pašiem mazākajiem,» pieredzē dalās Laura. «Kaut gan muzeja apmeklējums varētu nešķist aktīvākā laika pavadīšanas iespēja, to izstaigājot, nereti tiek noieti pat vairāki kilometri.» Turklāt pēdējā laikā ierastajiem muzejiem pievienojušies arī ilūziju muzeji un zinātnes un zinātkāres centri, kuru apmeklējums būs aizraujošs gan dažāda vecuma bērniem, gan vecākiem.

Uz augšu