Cik mums zināms, liela daļa Daugavpils politiķu tieši šādā veidā komunicē viens ar otru.
Jā, nesen mums bija tāds gadījums, kad viens deputāts sūtīja otru pie proktologa. Bail pat iedomāties, kas notiktu pēc šādiem izteikumiem Rīgā. Vajag turēt sevi rokās.
Sanāk, ka deputāti nebaidās no preses, vienalga, kādas apsūdzības tā pauž, un prese ar šo situāciju neko nevar iesākt.
Tas ne gluži tā ir. Diemžēl par deputātiem un mēriem bieži vien kļūst ne tie cienīgākie cilvēki. Tas pats notiek arī medijos. Tomēr pilsētā dzīvo absolūti normāli cilvēki.
Avīze «Dinaburg» vairs neiznāk, tā vietā jūs izdodat ikmēneša bezmaksas laikrakstu, bet portālā [«din.lv»] jūs strādājāt viens. Kā jūs monetizējat savu darbu? Uz reklāmdevēju rēķina?
Jā, bija tāda avīze «Dinaburg», kam nesen apritēja 100 gadi. Man bija liela redakcija, kurā es ieguldīju daudz naudas (..) avīze iznāca katru ceturtdienu. Pēc tam man izveidojās parāds par komunālajiem pakalpojumiem, telpas tika privatizētas, un man to nācās vienkārši atdot. Ar reklāmu pēdējā laikā ar ir kļuvis tā ne visai.
Ikvienam ir kaut kādas politiskie priekšstati. Piemēram, «sociāldemokrāti» ne par kādu naudu nesadarbosies nedz ar labējiem, nedz ar kreisajiem.
Jā, mēs veidojām bezmaksas avīzi par sponsoru naudu un par reklāmas ieņēmumiem. Tā iznāca reizi mēnesī. No sākuma līdz beigām šo laikrakstu veidoja divi cilvēki – es un mans dēls, kurš tolaik bija [pašvaldības] deputāts.
Jūs ar savu mediju palīdzējāt viņam kļūt par deputātu?
Jā, protams, ko tur slēpt.
Kā jums šķiet, vai Daugavpilī turpmāko četru gadu laikā gaidāmas «globālas» pārmaiņas?
Man ļoti bieži uzdod jautājumu – kā es spēju kritizēt gan vienus, gan otrus, tādējādi dodot mājienus par manu divkosību. Tomēr mans darbs kā žurnālistam ir kritizēt esošo varu, stāstīt par to, kas nav pareizi. (..) Mums nav pienācīgas maiņas esošajiem politiķiem, tāpēc esmu pārliecināts, ka globāli nekas nemainīsies. Cilvēkus nepiemānīsi, ja kaut kas sāks mainīties, tad tas uzreiz būs redzams.