P, 28.11.2022.

Zīmola «Laima» īpašnieks noslēdzis līgumu par zemes iegādi Ādažos jaunās ražotnes būvniecībai

LETA
Zīmola «Laima» īpašnieks noslēdzis līgumu par zemes iegādi Ādažos jaunās ražotnes būvniecībai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Vizualizācija. Publicitātes.

Zīmola «Laima» īpašnieks «Orkla Confectionery & Snacks Latvija» trešdien, 6.decembrī, ar uzņēmuma «Colliers International» starpniecību noslēdzis līgumu par zemes iegādi Ādažos «Laima» ražotnes būvniecībai, informēja kompānijā.

Pirkuma līgums paredz zemes iegādi, kā arī ārējo komunikāciju - ceļu pievadu, ūdens, gāzes, elektrības, kanalizācijas, meliorācijas un optiskā interneta izbūvi iegādātajam zemes gabalam. Pirms līguma parakstīšanas tika veikta zemes ģeoloģiskā un ekoloģiskā izpēte, lai pārliecinātos par zemes atbilstību un grunts kvalitāti - rezultāti apliecinājuši, ka zeme nav piesārņota un tā ir droša ražotnes celtniecībai.

Tāpat kompānijā informēja, ka ir izstrādāts jaunās «Laima» ražotnes būvprojekts, kas ir iesniegts Ādažu novada domē un ir saņemta būvatļauja, lai varētu turpināt darbu pie detalizētāka tehniskā projekta izstrādes. Kompānijā atgādināja, ka būvprojektu pilnībā paredzēts pabeigt nākamā gada maijā, savukārt ražotnes celtniecību plānots sākt 2018.gada vasarā un pabeigt līdz 2019.gada pirmajam ceturksnim, lai 2019.gada nogalē varētu sākt pilnvērtīgu ražošanu jaunajā ēkā.

«Esam gandarīti, ka jaunās «Laimas» ražotnes būvniecības projekts rit pēc plāna. Līdz ar zemes iegādi un būvniecības projekta iesniegšanu mēs uzņemam strauju attīstības kursu. Papildus tam jaunā «Laima» ražotne atradīsies uz pilnībā jaunbūvētas ielas, kuru nosauks par Laimas ielu. Ar šādu iniciatīvu mēs vērsāmies Ādažu domē un deputāti Ādažu domes sēdē ideju ir atbalstījuši,» teica «Orkla Confectionery & Snacks Latvija» valdes priekšsēdētājs Toms Didrihsons.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka «Orkla Confectionery & Snacks Latvija» nākamo triju gadu laikā plāno investēt līdz 20 miljoniem eiro jaunās «Laimas» ražotnes būvniecībā un turpmākā attīstībā.

Tāpat ziņots, ka šobrīd «Laimas» produktu portfelī ir gandrīz 200 dažādu produktu, kas pieejami Latvijā un ārvalstīs. «Laimas» produkcija tiek eksportēta uz 27 pasaules valstīm, tostarp ASV, Kanādu, Ķīnu, Izraēlu, Apvienoto Karalisti, Īriju, Krieviju, Baltkrieviju, Azerbaidžānu, Kazahstānu, Turkmenistānu un citām.

«Orkla Confectionery & Snacks Latvija» ir viens no vadošajiem šokolādes un konditorejas izstrādājumu, kā arī uzkodu ražošanas uzņēmumiem Baltijas valstīs. «Orkla Confectionery & Snacks Latvija» pārstāv zīmolus «Laima», «Selga», «Staburadze», «Ādažu Čipsi», «The Original Taffel Snacks» un «Pedro». «Orkla» ir Oslo Fondu biržā kotēts uzņēmums. «Orkla» apgrozījums 2016.gadā bija 4,2 miljardi eiro (37,8 miljardi Norvēģijas kronu).

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu