Pie IZM notiek mītiņš pret ieceri pāriet uz izglītību tikai valsts valodā

LETA
Pie IZM notiek mītiņš pret ieceri pāriet uz izglītību tikai valsts valodā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Šodien plkst.12 pie Izglītības un zinātnes (IZM) ministrijas notiks protesta akcija, kurā tā dēvētie «krievu skolu aizstāvji» iestāsies pret ieceri pāriet uz izglītību valsts valodā, informēja pasākuma rīkotāji. Virkne prokrievisko organizāciju ar atklātu vēstuli vērsušās pie Ministru prezidenta Māra Kučinska (ZZS), paužot neapmierinātību ar viņa atbalstu idejai par pāreju uz mācībām latviešu valodā vidusskolās.

Viņuprāt, pārejas tikai uz latviešu valodu gadījumā mazākumtautību skolām tiks nodarīts nelabojams kaitējums - skolēniem būs vēl sarežģītāk apgūt mācību vielu un sekmes vēl vairāk pasliktināsies salīdzinājumā ar latviešu skolām, kur apmācība joprojām tiek organizēta vienīgi dzimtajā valodā.

Krievu skolu aizstāvji vēstulē savu argumentāciju izvēlējušies pamatot, atgādinot par nesen Ukrainā īstenotu līdzīgu reformu par mācību valodu izglītības iestādēs. «Tikai viena Eiropas valsts pašlaik iznīcina mazākumtautību izglītību. Tā ir vardarbības un ekonomiskās krīzes pārņemtā Ukraina. Latvijā šādas krīzes un pretstatījuma sabiedrībā nav,» rakstīts vēstulē Kučinskim.

Premjeram tiek prasīts uzdot valdībai papildināt normatīvos aktus ar noteikumiem par garantētām iespējām izmantot krievu un citas mazākumvalodas mācību gaitā vispārizglītojošos priekšmetos.

Rīgas domē aģentūrai LETA apstiprināja, ka mītiņu pirmdien plkst.12 Vaļņu un Smilšu ielas krustojumā pieteikusi kāda privātpersona.

Savukārt mītiņa pieteicējs Degi Karajevs aģentūrai LETA norādīja, ka galvenais mītiņa iemesls ir Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa 11.oktobra izteikums, kurā pausts, ka laika gaitā izglītība skolās būtu jānodrošina tikai un vienīgi latviešu valodā.

Karajevs norādījis, ka protesta akcijā piedalīsies aptuveni 100 cilvēku.

    Tēmas
    Aktuālais šodien
    Jaunākās ziņas
    Svarīgākais
    Uz augšu