Latvijas bagātāko cilvēku sarakstā pirmo reizi «ielēcis» Šlesera dēls

FOTO: TVNET

Latvijas lielāko pelnītāju vidū šogad pirmo reizi iekļuvis bijušā politiķa Aināra Šlesera dēls Edvards, nopelnot 10,787 miljonus eiro, liecina laikraksta «Dienas Bizness» izdotais ikgadējais žurnāls «100 Latvijas lielākie pelnītāji».

Tādejādi viņš Latvijas 100 lielāko pelnītāju sarakstā ierindojies 6.vietā. Žurnāls norāda, ka Šlesera dēls sarakstā iekļuvis pirmo reizi. Šo godu viņam sarūpējusi SIA «Regma 1», kurā viņam pieder 70% kapitāldaļu. Pārējie 30% pieder Aināram Šleseram, viņa sievai un otram dēlam. Pērn «Regma 1» strādāja ar 15,41 miljona eiro konsolidēto peļņu. Uzņēmums oficiāli nodarbojas ar finanšu pakalpojumiem, taču peļņu ģenerējis vesels kompāniju tīkls.

Pirmo reizi Latvijas lielāko pelnītāju topā ir arī Ventspils uzņēmējs Olafs Berķis, kurš ar 21,516 miljonu peļņu ieņem 4.vietu.

Latvijas 100 lielāko pelnītāju saraksta 1.vietā otro gadu pēc kārtas ir interneta maršrutēšanas iekārtu ražotāja «Mikrotīkls» līdzīpašnieks Arnis Riekstiņš ar 32,531 miljona eiro peļņu, 2.vietu un 3.vietu ieņem «ABLV Bank» bankas īpašnieki Ernests Bernis (27,086 miljoni eiro) un Oļegs Fiļs (26,875 miljoni eiro).

Pelnītāju topa pirmajā desmitniekā ir arī Ventspils tranzītbiznesa pārstāvis Genadijs Ševcovs (5.vieta, 16,323 miljoni eiro), farmācijas holdinga «Repharm» padomes priekšsēdētāja Jeļena Ņikitina (7.vieta, 9,014 miljoni eiro), «Repharm» līdzīpašnieks Josifs Apts (8.vieta, 8,996 miljoni eiro), uzņēmējs Vladimirs Ivanikins (9.vieta, 8,82 miljoni eiro).

Latvijas lielāko pelnītāju desmitnieku noslēdz uzņēmējs Guntis Rāvis (7,885 miljoni eiro). Viņš ir viens no megapelnītāju saraksta veterāniem, norāda žurnāls.

Pelnītāju topa veidotājs, publicists Lato Lapsa ceturtdien, atbildot uz žurnālistu jautājumiem, norādīja, ka viens no topa pārsteigumiem šogad ir tas, ka Šleseram ir «fantastiski spējīgs dēls, kurš ir kļuvis par fantastiski labu pelnītāju». Tomēr viņš uzsvēra, ka tas ir ģimenes pārziņā, kuru no tās locekļiem padarīt par īpašnieku kādam no tai piederošajiem īpašumiem.

Viņš norādīja, ka līdzīgu ainu var novērot arī saistībā ar ekspremjera Andra Šķēles ģimeni, jo viņa sieva Kristiāna Lībane-Šķēle un meitas Madara Šķēle-Dupate un Anete Šķēle-Pētersone parādās Latvijas 100 bagātāko cilvēku sarakstā, tomēr paša ekspremjera tajā nav. «Šķēles kunga meitas un dzīvesbiedre (..) ir apveltītas ar daudz lielāku īpašumu klāstu nekā pats Šķēles kungs, kuram oficiāli ir tikai nekustamā īpašuma projekts, kas gan arī ir vērtīgs un nozīmīgs,» sacīja Lapsa.

Vienlaikus viņš uzsvēra, ka Šleseru ģimenes gadījums vairāk vērtējams kā pozitīvs, jo vairākus gadus nebija īsti skaidrs, kādi īpašumi tai pieder. Žurnālists sacīja, ka Šleseru gadījumā nav novērojams, ka patiesie īpašnieki tiek slēpti aiz akciju sabiedrībām, kuru akcionāru saraksts ir publiski nepieejama informācija.

Latvijas 100 lielāko pelnītāju sarakstu veidojusi izdevniecība «Dienas Bizness» sadarbībā ar «Lursoft» un Lapsu. Tas iekļauts ikgadējā «Dienas Biznesa» izdevumā «Miljonārs» līdz ar ikgadējo 100 Latvijas bagātāko cilvēku sarakstu jeb tā dēvēto miljonāru topu, kas šogad publicēts 21.reizi. Tāpat izdevumā atrodami arī lielāko dividenžu saņēmēju un arī lielāko zaudējumus cietušo uzņēmēju simtnieki.

Uz augšu
Back