Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Uz Latvijas Radio vadītāja amatu kandidē Klapkalne un Salmiņš

LETA
Uz Latvijas Radio vadītāja amatu kandidē Klapkalne un Salmiņš
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: LETA

Divi kandidāti, kurus nominācijas komisijas izvirzījusi Latvijas Radio (LR) valdes priekšsēdētāja amatam, ir vairāku agrāk «Dienas» grupā ietilpušo reģionālo laikrakstu izdevēja SIA «Reģionu mediji» īpašnieks un valdes priekšsēdētājs Uldis Salmiņš un bijusī Nacionālās informācijas aģentūras LETA valdes priekšsēdētāja Una Klapkalne, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā neoficiālā informācija.

Viņi abi šo informāciju aģentūrai LETA ne apstiprināja, ne noliedza un no plašākiem komentāriem pagaidām atturējās.

Savukārt Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) locekle Gunta Līdaka, kura strādāja arī nominācijas komisijā, aģentūrai LETA norādīja, ka padomes un komisijas locekļi ir parakstījušies par to, ka viņi nevar atklāt kandidātu vārdus. «Ministru kabineta noteikumi liedz komentēt, lai arī kā gribētu izstāstīt,» sacīja Līdaka.

Uz sabiedriskā medija vadītāja amatu pretendēja arī bijušais LR ģenerāldirektors Dzintris Kolāts, kurš, atsaucoties uz saviem avotiem, sociālajos tīklos paziņojis, ka palicis «pirmais aiz strīpas».

Neoficiāli izskanējuši arī citu kandidātu vārdi, taču viņi visi aģentūrai LETA noliedza, ka būtu kandidējuši.

Jau ziņots, ka NEPLP nominācijas komisija apstiprināšanai LR valdes priekšsēdētāja un valdes locekļa finanšu vadības jautājumos amatos izvirzījusi kopumā piecus kandidātus. Divi kandidāti ir izvirzīti valdes priekšsēdētāja amatam, bet trīs - valdes locekļa amatam.

NEPLP loceklis Patriks Grīva ceturtdien žurnālistiem teica, ka likums liedz publiskot kandidātu vārdus konkursa fināla posmā, tomēr «visiem kandidātiem ir atbilstošas prasmes un pieredze gan vadības, gan finanšu jomā, kā arī ir pieredze mediju vadībā».

Savukārt NEPLP loceklis un LR kurators Ivars Āboliņš piektdien intervijā LR sacīja, ka LR valdē tiks iecelti cienījami mediju speciālisti, kuru vārdi sabiedrībā neizraisīs spekulācijas par NEPLP mēģinājumu izdarīt spiedienu uz sabiedrisko mediju.

Viņš pauda viedokli, ka NEPLP jaunajā LR valdē apstiprinās cilvēkus, kuri veidos spēcīgu menedžmentu, tādējādi stiprinot LR. Turklāt Āboliņš uzsvēra, ka pēc jaunās valdes iecelšanas NEPLP vārds publiskajā telpā izskanēs daudz retāk.

Āboliņš pauda pārliecību, ka jaunā LR valde atrisinās problēmas, kuru dēļ padomes uzticību zaudēja līdzšinējā LR valdes locekle Sigita Roķe – algu un piemaksu jautājumu un sponsorēšanas līgumu jautājumu.

Balsojums par kandidātu apstiprināšanu attiecīgajos LR valdes amatos notiks pirmdien, 2.oktobrī, bet darbu jaunā LR valde sāks otrdien, 3.oktobrī.

Konkursu uz Roķes ieņemto LR valdes locekļa amatu programmu attīstības jautājumus plānots izsludināt tuvāko divu nedēļu laikā.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu