VM piedāvā veidot jaunu iestādi - Antidopinga biroju

Dalīties draugiem E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

FOTO: REUTERS/SCANPIX

Kaut arī valdība aicinājusi ministrijas izvērtēt to padotības iestāžu apvienošanu, Veselības ministrija (VM) piedāvā veidot Antidopinga biroju kā jaunu tiešās pārvaldes iestādi, liecina ministrijas sagatavotais konceptuālais ziņojums par situāciju antidopinga jomā Latvijā un nepieciešamajām izmaiņām.

Kā skaidro VM, šī iestāde pārņemtu Valsts sporta medicīnas centra (VSMC) kompetenci antidopinga jomā. Pēc VM paustā, Antidopinga biroja izveide nepieciešama, lai nodrošinātu Latvijas antidopinga organizācijas autonomiju darbībā un lēmumu pieņemšanā, kā arī finansiālo neatkarību saskaņā ar starptautiskajām prasībām.

Ziņojumā teikts, ka Antidopinga birojs būtu jauna tiešās pārvaldes iestāde, kas izveidota VSMC reorganizācijas rezultātā, piešķirot personālu un finanšu līdzekļus tā darbības īstenošanai. Savukārt VM būtu tiesības pārbaudīt Antidopinga biroja lēmumu tiesiskumu un atcelt prettiesiskus lēmumus, kā arī prettiesiskas bezdarbības gadījumā dot rīkojumu pieņemt lēmumu.

Antidopinga biroja administratīvās atbalsta funkcijas, piemēram, personālvadību un grāmatvedību, VM nodrošinātu centralizēti, tāpēc nepieciešamie papildu cilvēkresursi tiktu nodrošināti VM resora ietvaros no esošajiem vakantajiem amatiem. Birojā iecerēts izveidot desmit amata vietas.

Tā kā Antidopinga biroja darbinieki būtu atbildīgi par valstiskā un starptautiskā mērogā nozīmīgu funkciju īstenošanu antidopinga jomā, ir svarīgi viņiem nodrošināt konkurētspējīgu atalgojumu, norāda VM. Tādējādi arī tiktu novērsti korupcijas riski un ietekmēšana, kā arī saglabāta darbinieku ar specifiskām kompetencēm darbība Antidopinga birojā, nodrošināta Latvijas sportistu dalība starptautiskās sacensībās, kā arī Olimpiskajās spēlēs.

Pēc VM aplēsēm, neatkarīga un efektīva Antidopinga biroja izveidei sākot ar nākamo gadu un turpmāk ik gadu nepieciešami finanšu līdzekļi 699 943 eiro apmērā. Tādejādi gadā varētu veikt līdz 1000 dopinga kontroles, kā arī vismaz 30 antidopinga izglītības pasākumus.

Ziņojums šodien bija pieteikts Ministru kabineta sēdē, tomēr tā izskatīšana atlikta.

Jau ziņots, ka Latvija kļūs par Nacionālo Antidopinga organizāciju institūta (iNADO) dalībnieci. Valdība lēma atļaut ministrijai uzņemties ilgtermiņa saistības 2018.gadam un turpmāk ik gadu 2047 eiro apmērā, lai nodrošinātu biedru naudas maksājumu organizācijai.

Tāpat vēstīts, ka augusta beigās valdības ārkārtas sēdē ministrijām tika uzdota virkne uzdevumu, tostarp izvērtēt iestāžu apvienošanu, ministriju padotībā esošus muzejus nodot Kultūras ministrijai (KM), kā arī ministrijām uzdots vairs neradīt jaunas štata vietas.

Uz augšu