No mirušā bijušā veselības ministra Audera atvadīsies trešdien

Āris Auders

FOTO: Ieva Čīka/LETA

Atvadīšanās no mūžībā aizgājušā bijušā veselības ministra, ārsta un dārzkopja Āra Audera notiks trešdiena, 19.jūlijā, plkst.14 Rīgas Krematorijā, informēja Ilona Audere.

Auders dzimis 1962.gadā. Viņš beidzis rezidentūru neiroķirurģijā Paula Stradiņa klīniskajā slimnīcā un ieguvis doktora grādu, aizstāvot disertāciju par trīszaru nerva mikroķirurģiju. Tāpat viņš mācījies ASV Kalifornijas universitātes Sandjego medicīnas skolā, ieguvis ASV sertifikātu pēcdiploma apmācībā neiroķirurģijā, kā arī ieguvis Bernes Universitātes sertifikātu Šveicē, liecina aģentūras LETA arhīvs.

Auders savulaik bija Traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīcas mugurkaula ķirurģijas centra vadītājs, bet vēlāk iesaistījies politikā. 1998.gadā viņš kandidējis 7.Saeimas vēlēšanās no Jaunās partijas saraksta, bet 2002.gadā piedalījies partijas «Jaunais laiks» dibināšanas kongresā. Vēlāk «Jaunais laiks» izvirzījis Auderu veselības aprūpes lietu ministra amatam.

2002.gadā Saeima apstiprinājusiAuderupar īpašu uzdevumu ministru veselības aprūpes lietās Einara Repšes valdībā. 2003.gadā, ņemot vērā Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) lēmumu, Repše pieprasījis Audera demisiju. KNAB toreiz ierosinājis krimināllietu par Audera darbībām, ļaunprātīgi izmantojot pacientu uzticēšanos un nepamatoti saņemot dubultu apmaksu par operāciju izdarīšanu 2002.gadā.

Auders politiku pameta un pievērsās dārzkopībai, šajā jomā sarakstot vairākas nozīmīgas publikācijas.

Uz augšu