Bijušajam Brazīlijas prezidentam par korupciju piespriests deviņarpus gadu cietumsods

Dalīties Dalīties E-pasts Drukāt Iesūtiet ziņu Komentāri

Bijušais Brazīlijas prezidents Luiss Inasiu Lula da Silva

Bijušajam Brazīlijas prezidentam Luisam Inasiu Lulam da Silvam trešdien piespriests deviņarpus gadu ilgs cietumsods, atzīstot viņu par vainīgu korupcijā un naudas atmazgāšanā.

Tomēr Silva pagaidām paliks brīvībā, kamēr netiks izskatīta viņa apelācijas prasība.

Silva tika apsūdzēts par grezna dzīvokļa pieņemšanu no celtniecības uzņēmuma OAS apmaiņā pret būvniecības kontraktiem ar valstij daļēji piederošo naftas kompāniju «Petrobas».

Prokuratūra apgalvoja, ka OAS ir veicis arī Silvas dzīvokļa remontu, kā arī apmaksājis toreizējā prezidenta iedzīves uzglabāšanu.

Silva šīs apsūdzības kategoriski noraidījis.

Silvas lieta ir tikai viena no epizodēm plašajā korupcijas skandālā, kas satricinājis visu Brazīlijas politisko sistēmu un novedis jau pie vairāku citu politiķu un uzņēmēju notiesāšanas.

Federālais tiesnesis Seržiu Moro atzina, ka viņam Silvas notiesāšana nav sniegusi nekādu personisku gandarījumu. «Gluži pretēji, ir nožēlojami, ka bijušais prezidents ir jānotiesā par kriminālnoziegumu,» uzsvēra Moro, piebilstot, ka likums vienmēr ir augstāks, lai cik augstu stāvētu apsūdzētais.

Silva prezidenta amatu ieņēma no 2003. līdz 2010.gadam, un aptaujas liecina, ka viņš ir arī vispopulārākais iespējamais kandidāts pirms nākamā gadā gaidāmajām prezidenta vēlēšanām.

Tomēr, ja notiesājošais spriedums stāsies spēkā, viņam būs liegts vēlēšanās kandidēt.

Uz augšu