C, 30.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Tiesnešu ētikas komisija nesaskata pārkāpumus tiesneses Blūmiņas rīcībā

LETA
Tiesnešu ētikas komisija nesaskata pārkāpumus tiesneses Blūmiņas rīcībā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Lita Krone / LETA

Tiesnešu ētikas komisija, izskatot Artusa Kaimiņa (KPV LV) iesniegumu, nav konstatējusi ētikas normu pārkāpumus tiesneses Līgas Blūmiņas rīcībā.

Kaimiņš 15.maijā iesniedza prasību Tiesnešu ētikas komisijā, lūdzot pārbaudīt, vai Blūmiņa, izmantojot advokātu birojam piederošu mašīnu, nepārkāpj ētikas normas.

Komisija savā lēmumā norāda, ka Blūmiņa ir ievērojusi iepriekšējās ētikas komisijas izteiktos aizrādījumus un vairs nepārvietojas ar advokātu birojam piederošo automašīnu. Tāpat komisija norādīja, ka tiesnese nav izskatījusi nevienu lietu, kurā būtu iesaistīts šis advokātu birojs, tādējādi izslēdzot jebkādas bažas par iespējamu interešu konfliktu.

Jau 2015.gadā Tiesnešu ētikas komisija vērtēja situāciju, kad Blūmiņa savām privātajām vajadzībām izmantojusi savam dzīvesbiedram, advokātam Aivaram Blūmiņam, piederošu automašīnu. Komisija secināja, ka no tiesnešu profesionālās ētikas viedokļa nav pieņemama situācija, kad tiesnesis pastāvīgi lieto advokātu birojam piederošu automašīnu.

Komisija toreiz arī akcentēja, ka nav iespējams abstrahēties no apstākļa, ka tiesnese izmanto zvērinātu advokātu birojam piederošu transportlīdzekli, nevis tikai savam dzīvesbiedram piederošu automašīnu, turklāt profesionālās ētikas kontekstā nevar izvairīties arī no jautājuma, kāpēc tiesnese un viņas ģimene ilgstoši akceptē situāciju, kad personiskajām vajadzībām tiek lietota automašīna, kas nepieder dzīvesbiedram personīgi, bet ir reģistrēta uz dzīvesbiedra darbavietas vārda. «Tas liek domāt par finansiālu priekšrocību gūšanu, kas tādos apstākļos kā konkrētajā gadījumā nav akceptējams,» rakstīja komisijā.

Kaimiņš savā iesniegumā norādīja, ka pēc minētā komisijas lēmuma tiesnese sāka lietot automašīnu «BMW», ar kuru pirms tam uz tiesas sēdēm saistībā ar Zolitūdes traģēdiju ieradās advokāta Blūmiņa kolēģis Lauris Rasnačs, savukārt viņa vajadzībām nodota automašīna, par kuru pastāvēja strīds. Deputātam tapis zināms, ka tiesnese gan vēl joprojām ar automašīnu pārvietojas, ko apliecina Kaimiņa rīcībā esošās fotogrāfijas un arī video materiāli.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu