Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Piebalgs: Runas par «Vienotības» nāvi ir stipri pāragras

LETA
Piebalgs: Runas par «Vienotības» nāvi ir stipri pāragras
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Ieva Čīka / LETA

Runas par partijas «Vienotība» (V) nāvi ir stipri pāragras, aģentūrai LETA sacīja partijas priekšsēdētājs Andris Piebalgs.

Viņš norādīja, ka vēlēšanu aptaujas rezultāti pierāda, ka jaunu cilvēku iesaiste un stratēģisks darbs nes rezultātus.

Pēc viņa teiktā, lai arī vienmēr var cerēt uz labāku rezultātu, tomēr patlaban sasniegtais ir atzīstams un apmierinošs rezultāts.

Vienlaikus viņš pauda pārliecību, ka provizoriski Rīgas domē iekļuvušajām, tā sauktajām labajām partijām, izdosies sadarboties un mainīt pašreizējo varu. «Citādi mums vēlētāji to nepiedotu, esmu pārliecināts, ka to apzinās arī pārējās partijas», pauda V līderis.

Piebalgs pauda pārliecību, ka viņa pārstāvētā politiskā spēka cilvēkus pašreizējai Rīgas domes vadībai neizdosies pārvilināt pie sevis, tādējādi nodrošinot vairākumu pašvaldībā.

Runājot par partijas sasniegto citās pašvaldībās, Piebalgs norādīja, ka ir vēl jāsagaida oficiālie vēlēšanu rezultāti un secinājumus izdarīt būtu pāragri.

Taujāts vai V varētu atbalstīt Gata Trukšņa mēra kandidatūru Jūrmalā, kur viņa pārstāvētā ZZS provizoriski guvusi pārliecinošu uzvaru, Piebalgs pauda, ka šis rezultāts viņam bijusi vilšanās un par tālāko darbību tiks spriests partijas iekšienē. Piebalgs atzīmēja, ka darbs pie partijas «restarta» turpināsies un politiskais spēks aktīvi gatavosies nākamgad gaidāmajām Saeimas vēlēšanām.

Kā ziņots, partiju «Saskaņa» un «Gods kalpot Rīgai» apvienotais saraksts varētu būt zaudējis vairākumu Rīgas domē - aģentūras LETA, Latvijas Televīzijas un Rīgas Stradiņa universitātes pie iecirkņiem veiktās vēlētāju aptaujas rezultāti liecina, ka par Nila Ušakova un Andra Amerika vadīto partiju apvienību nobalsojuši 42,9% aptaujāto vēlētāju, kas ļautu viņiem Rīgas domē iegūt 29 mandātus no 60.

Iepriekšējās pašvaldību vēlēšanās Rīgā 2013.gadā «Saskaņas» un «Gods kalpot Rīgai» apvienotais saraksts ieguva 58,54% vēlētāju balsu. Togad veiktā aptauja pie iecirkņiem liecināja, ka attiecīgais politiskais spēks bija guvis 52,6% balsu.

Vēlētāju aptauja liecina, ka otrs populārākais šogad bija Latvijas Reģionu apvienības un partijas «Latvijas attīstībai» kopīgais saraksts, kura līderis ir Saeimas deputāts Mārtiņš Bondars (LRA) un kas ieguvis 17,01% balsu, savukārt trešajā vietā ierindojas Jaunā konservatīvā partija (JKP) ar 13,57% balsu. JKP saraksta «lokomotīve» ir bijusī Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja Juta Strīķe. Abi šie politiskie spēki pašvaldību vēlēšanās Rīgā 2013.gadā nekandidēja.

Savukārt ceturtā populārākā partija atbilstoši vēlētāju aptaujai pie iecirkņiem bijusi «Vienotība» ar 9,57% balsu, bet piektā - «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK ar 8,26% atbalstu. Šo abu politisko spēku pozīcijas varētu būt vājinājušās, jo «Vienotība» 2013.gadā pašvaldību vēlēšanās galvaspilsētā guva 14,13%, bet «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK - 17,86% balsu.

Atbilstoši aptaujas rezultātiem «Saskaņas» un «Gods kalpot Rīgai» apvienotais saraksts Rīgas domē iegūtu 29 vietas, «Latvijas attīstībai» un Latvijas Reģionu apvienības kopīgais saraksts - 11, JKP - deviņas, «Vienotība» - sešas, bet «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK - piecas.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu