Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Kariņš: Eiropa nedrīkst pieļaut «Nordstream 2» īstenošanu

LETA
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: Zane Bitere / LETA

Gāzesvads «Nordstream 2» būtu spēcīgs ierocis Krievijas diplomātiskajā arsenālā, kuru Eiropa nevar atļauties tai nodrošināt, pārliecināts Eiropas Parlamenta (EP) deputāts Krišjānis Kariņš (V).

Deputāts arī uzskata, ka šis projekts ir pretrunā ar Eiropas Enerģētikas savienības burtu un garu, un ir Krievijas kontrolēts monopols, kuram, kā līdz šim pierādījies, ir grūti pieņemt Eiropas likumus Eiropas teritorijā.

«Tā vietā, lai samazinātu Eiropas Savienības (ES) atkarību no viena piegādātāja, šāds projekts tikai to palielinātu,» norāda Kariņš.

Reaģējot uz izskanējušo informāciju, ka Krievijas gāzes gigants «Gazprom» jau tuvākajā laikā plāno nosūtīt oficiālu «Nordstream 2» gāzesvada būvniecības pieteikumu Dānijas varas iestādēm, vairāki EP deputāti, tostarp arī Kariņš, ir nosūtījuši vēstuli Eiropas Komisijas (EK) priekšsēdētājam Žanam Klodam Junkeram un Padomes priekšsēdētājam Donaldam Tuskam ar aicinājumu pēc ātras un izlēmīgas ES rīcības, lai apturētu šo projektu.

EP deputāti vēstulē norāda, ka «Nordstream 2» gāzesvads nav izdevīgs ne Eiropas drošībai, ne klimata politikai, kā arī tas apdraud virzību uz Eiropas enerģētikas savienību. Līdz ar to šis jautājums nav tikai nacionālā līmeņa kompetencē, bet gan attiecas uz daudz plašākām konsekvencēm visā Eiropā.

Jau ziņots, ka, neskatoties uz ES noteiktajām sankcijām pret Krieviju, vairākas Eiropas lielās energokompānijas ir noslēgušas vienošanos ar Krievijas «Gazprom» par «Nordstream 2» gāzesvada izbūvi, kas palielinātu Eiropas atkarību no viena piegādātāja - Krievijas. EP deputāti vairākkārt ir pauduši stingru nostāju pret šī gāzes vada izbūvi, aicinot EK aktīvi rīkoties, lai to apturētu.

Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Tēmas

Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu