Īslaicīgi nolaupīts Ukrainas likumdevējs Oleksijs Gončarenko

Ukrainas likumdevējs Oleksijs Gončarenko pūš ar krāsu vārdu «Nein» uz Berlīnes mūra gabala pie Vācijas vēstniecības Kijevā

FOTO: SERGEY DOLZHENKO / EPA

Ukrainā ceturtdien nolaupīts un pēc neilga laika atbrīvots Ukrainas likumdevējs Oleksijs Gončarenko, kurš asi kritizējis Krievijas valdību, atsaucoties uz Odesas prokuratūru, ceturtdien ziņo Ukrainas mediji.

Deputāta nolaupītāji ir aizturēti.

Gončarenko atrodas drošībā un tiek nopratināts kā cietušais šajā lietā, paziņoja Odesas apgabala prokurors Oļegs Žučenko.

Ukrainas ģenerālprokurors Jurijs Lucenko paziņoja, ka nolaupīšanu veicis prokrievisko kaujinieku grupējums ar mērķi politiķi spīdzināt.

Gončarenko, kurš ir bijušā Odesas mēra dēls, šomēnes nonāca mediju uzmanība centrā, uzpūšot ar krāsu vārdu «Nein» uz Berlīnes mūra gabala pie Vācijas vēstniecības Kijevā.

Gončarenko, tādējādi protestēja pret Vācijas vēstnieka Ernsta Reihela izteikumiem, ka vēlēšanas Donbasā varot notikt arī Krievijas karaspēka klātbūtnē.

2015.gada martā Krievijas varasiestādes īslaicīgi aizturēja Gončarenko piemiņas mītiņā, kas Maskavā tika noorganizētas pāris dienas pēc Borisa Ņemcova slepkavības.

Gončarenko apgalvoja, ka Krievijas varasiestāžu darbinieki viņu piekāvuši.

Uz augšu