Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Vācijas pretterorisma dienesti ierindojuši Berlīnes terorakta sarīkotāju «zemu draudu» kategorijā

Vācijas pretterorisma eksperti uzskatījuši, ka Berlīnes Ziemassvētku tirdziņā slaktiņu sarīkojušais tunisietis Aniss Amri, visticamāk, nav spējīgs pastrādāt uzbrukumu, lai gan viņš bija zināms kā islāmists, kurš brīvprātīgi pieteicies pašnāvnieka misijai, ceturtdien ziņo Vācijas mediji.

Amatpersonu rīcībā arī atradusies informācija, ka Amri bijis cieši saistīts ar Vācijas radikālo islāmistu tīklu un internetā meklējis instrukcijas, kā uzbūvēt bumbu, ziņoja laikraksts «Sueddeutsche Zeitung».

Amri fails pēdējo reizi tika atjaunots 14.decembrī - tikai piecas dienas pirms viņš sarīkoja uzbrukumu Berlīnē.

24 gadus vecais Amri 19.decembrī ar nolaupītu kravas automašīnu ietriecās pūlī vienā no Berlīnes Ziemassvētku tirdziņiem, noslepkavojot 12 cilvēkus un 56 citus ievainojot. Piektdien Milānas pievārtē Itālijas policija Amri nošāva.

Par uzbrukumu atbildību uzņēmusies «Islāma valsts».

Diseldorfas policija uzskatīja Amri par salafistu un radikālu fundamentālistu, bet Dortmundes policija bija identificējusi viņu kā «Islāma valsts» atbalstītāju, ziņoja mediji.

Amri regulāri apmeklējis reliģisko skolu kādā Dortmundes dzīvoklī, kas bijusi zināma kā džihādistu vervēšanas vieta.

Tomēr astoņu punktu skalā, pēc kuras tiek novērtēta personas bīstamība, pretterorisma eksperti Amri ierindoja piektajā, kas nozīmēja, ka uzbrukums ir iespējams, bet mazticams.

Pirmā pakāpe nozīmē augstāko draudu līmeni.

Pēc Berlīnes uzbrukuma varasiestādes atzina, ka pretterorisma dienesti bija novērojuši Amri, bet septembrī novērošana tika pārtraukta, jo policija viņu uzskatījusi par galvenokārt sīku narkodīleri.

Vācijas kanclere Angela Merkele pēc Berlīnes uzbrukuma deva rīkojumu novērtēt situāciju drošības dienestos, lai nepieciešamības gadījumā būtu iespējams ātri īstenot reformas.

Uz augšu
Back