P, 27.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Vāc parakstus, lai noteiktu dienu atpūtai no telefoniem un datoriem

TVNET/LETA
Vāc parakstus, lai noteiktu dienu atpūtai no telefoniem un datoriem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: PantherMedia/Scanpix

Sabiedrības iniciatīvu portālā «Manabalss.lv» sākta parakstu vākšana, lai valsts līmenī noteiktu vienu dienu, kurā cilvēki atpūstos no elektroniskajiem saziņas līdzekļiem.

Kā iniciatīvas pieteicējs norādīts Jānis Paeglis. Viņš pauž viedokli, ka cilvēkiem vismaz vienu dienu gadā būtu lietderīgi atteikties no 21.gadsimta ierīcēm - telefoniem, datoriem, planšetdatoriem, interneta, televīzijas.

Paeglis piedāvā šādu dienu noteikt 9.septembrī. Paeglis piedāvā likumā šo dienu noteikt kā atzīmējamo dienu. Iniciatīvas autors uzsver, ka tie, kas šajā dienā būs darbā, «nekādā ziņā nebūs zaudētāji, jo būs atļauts izmantot telefonu darba vajadzībām, bet ne izklaides nolūkiem».

«Cilvēkiem šajā dienā jāaizmirst par mobilo internetu, par mājas ierīcēm, kas saistītas ar internetu, un jādodas ārpus mājas, jāsatiek draugi, radi, tuvinieki, jāvelta laiks sportam, ceļošanai, sava mājokļa uzlabošanai,» rosina iniciatīvas iesniedzējs.

Neskatoties uz ieceri uz vienu dienu atteikties no elektroniskajām saziņas ierīcēm, viņš vienlaikus mudina kādā no sociālajām vietnēm izveidot svētku atzīmētāju lapu ar konkursiem un forumiem, lapas atbalstītājiem, blogu.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais