Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Āgenskalna egles iedegšana un «Īslaicīgs sniegputenis Āgenskalna tirgū»

FOTO: sxc.hu/johnnyberg

17. un 18. decembrī Āgenskalna tirgus paviljonā notiks pasākums «Īslaicīgs sniegputenis Āgenskalna tirgū», kura ietvaros notiks svētku tirdziņš, darbnīcas, priekšnesumi un īpašs Ziemassvētku koncerts ar Valta Pūces, Evitas Zālītes un Jāņa Apeiņa piedalīšanos. Savukārt 15.decembra pievakarē tiks iedegta Āgenskalna Ziemassvētku egle.

Gatavojoties Ziemassvētkiem, ikviens aicināts noķert Āgenskalna svētku noskaņas, 15.decembrī plkst.16.00 sanākot kopā, lai svinīgi iedegtu Ziemassvētku egli Āgenskalnā - skvēriņā pretī Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcijai (Eduarda Smiļģa un Bāriņu ielas krustojumā). Egles iedegšanu sarūpējusi Rīgas Pārdaugavas izpilddirekcija.

Savukārt 17. un 18. decembrī no 11.00 līdz 18.00 gaidāms «Īslaicīgs sniegputenis Āgenskalna tirgū». Sniegputenis atnes pārmaiņas dabas un cilvēku ikdienā un noskaņojumā - viss kļūst gaišāks, mirdzošāks un krāšņāks, satiksme kļūst lēnāka un trokšņi klusāki. Pasākuma veidotāji aicina piedzīvot līdzīgas pārmaiņas Āgenskalna tirgus paviljonā, kurā divu dienu garumā puteņos īpaša noskaņa, sirsnība, līksme un svētku gaidīšanas prieks.

Tirgus ikdienas piedāvājumu caurvīs īpašs svētku gardumu un darinājumu tirdziņš, kūpēs sildoši dzērieni un neatvairāmas svētku smaržas, darbosies mīļu dāvanu un rotājumu, kā arī īpašās «Svētku ķērāju» radošās darbnīcas ģimenēm un foto stūrītis. Viss tirgus pārtaps neparastā svētku prieka pilnas mūzikas un dejas piepildītā koncertzālē - dažādus muzikālus priekšnesumus sniegs Rīgas Doma kora skolas, Rīgas Horeogrāfijas vidusskolas audzēkņi, viesi no Jāzepa Mediņa mūzikas skolas, Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas un mākslu skolas «Baltais flīģelis», uzstāsies stepa dejas studijas «Soul tap» audzēkņi un citi.

Īpašu veltījumu svētkus gaidošajiem dzirdēsim 17.decembrī 16.00, kad Āgenskalna tirgū skanēs Ziemassvētku koncerts ZIEMAS CEĻI, kurā muzicēs komponists Valts Pūce, dziedātāji Evita Zālīte un Jānis Apeinis. Tirgu pieskandinās klausītājiem jau pazīstamās Valta Pūces ziemai veltītās dziesmas un komponista aranžētā Ziemassvētku tradicionālā mūzika.

Tirgus ir pulcēšanās vieta, kur līdztekus pirkšanai un pārdošanai jau izsenis cilvēki satikušies, dalījušies domās, baudījuši kultūru, apsprieduši notikumus. Tirgus kopš seniem laikiem bijis pilsētas vai pilsētas daļas centrs ne tikai ģeogrāfiskā, bet arī emocionālā nozīmē, no tā tālāk attīstījusies pilsētas apbūve. Āgenskalna tirgus ir Pārdaugavas centrāla daļa, kas glabā potenciālu un īpašu noskaņu un ikdienā pulcē visdažādākos cilvēkus. Pasākuma rīkotāji un atbalstītāji vēlas radīt svētkus tirgū, lai no jauna ikvienam parādītu tā vēsturisko elpu, atmosfēru un personisko iepirkšanās pieredzi, ko neatrast lielveikalā.

Pasākums notiek ar Rīgas domes, Rīgas Centrāltirgus un Arkolat atbalstu. Rīko Pārdaugavas radošais centrs un fonds Initium.

Uz augšu
Back