O, 16.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Vai vara Jūrmalā varētu nonākt «Vienotības» rokās?

LTV Panorāma
Vai vara Jūrmalā varētu nonākt «Vienotības» rokās?
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Gāztais Jūrmalas mērs Gatis Truksnis
Gāztais Jūrmalas mērs Gatis Truksnis Foto: Ieva Makare/LETA

Pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) aizdomām par saistību ar partiju finansēšanas pārkāpumiem no amata gāztā Jūrmalas mēra Gata Trukšņa (Zaļo un zemnieku savienība) vietā par domes priekšsēdētāju varētu kļūt «Vienotības» pārstāvis, vēsta LTV.

Jūrmalas dome ceturtdien, 13.oktobrī, ārkārtas sēdē gāza no amata Truksni – pret Trukšņa atlaišanu balsoja tikai 6 Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) domnieki, viņš pats atturējās, bet 8 deputāti balsoja par neuzticības izteikšanu.

Pagaidām domes priekšsēdētāja pienākumus pildīs līdzšinējā vietniece Rita Sproģe (ZZS). Sproģe neslēpj, ka pati vēlētos kļūt par pilsētas galvu. Saskaņā ar likumu deputātiem mērs jāievēl divu mēnešu laikā.

Trukšņa partijas biedri LTV atzina, ka viņš jau ceturtdienas rītā bijis gatavs pats atstāt amatu, taču pārdomājis, jo tas nozīmētu, ka atzīst vainu apsūdzībās.

Viens no iespējamajiem koalīcijas modeļiem, kas izskanējis, ir, ka domes vadība varētu atgriezties «Vienotības» rokās, vietnieku amatus nododot Nacionālajai apvienībai un «Saskaņai», bet «zaļzemnieki» paliktu opozīcijā.

«Vienotību» Jūrmalas domē pārstāv Iveta Blaua un Juris Visockis.

Jūrmalas dom'e septiņi deputāti ievēlēti no Zaļo un zemnieku savienības, viens - no Nacionālās apvienības, trīs - no «Saskaņas», divi no «Vienotības» un divi no partijas «Tev, Jūrmala».

Jau vēstīts, ka KNAB 4. oktobrī veica kratīšanu Jūrmalas mēra kabinetā un dzīvesvietā. Šajā lietā tika aizturētas četras personas – Truksnis, kuram gan kratīšanas laikā kļuva slikti un viņš tika nogādāts slimnīcā, uzņēmējs Jūlijs Krūmiņš, bijušais «Parex bankas» viceprezidents Jorens Raitums, kurš rūpējies par Krūmiņa finanšu darījumiem un saistīts arī ar Ingūnas Sudrabas vadīto partiju «No sirds Latvijai» (NSL), un vēl kāda persona.

Lieta ir sākta par pārkāpumiem partiju finansēšanā.

Kratīšana notika arī NSL birojā. Sudraba noraidīja, ka partija būtu saņēmusi kādus nelikumīgus maksājumus no uzņēmēja Krūmiņa.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu