O, 16.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Skolotāju algu reforma «nogriež» algu pat par trešdaļu

TVNET
Skolotāju algu reforma «nogriež» algu pat par trešdaļu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: AP/Scanpix

Gaidītā algas pieauguma vietā darba samaksa sarukusi par trešo daļu - tik ievērojamu samazinājumu skolotāju algu reforma nesusi Ikšķiles novada Tīnūžu pamatskolā. Jaunajā mācību gadā alga vidēji ir sarukusi par 308 eiro mēnesī. Tas tāpēc, ka mazāka ir kļuvusi valsts dotācija skolotāju algām Pierīgas pašvaldībās.

«Esmu redzējusi tarifikāciju. Uzreiz varu pateikt - man ir vismaz 30% tas no algas, tas būtu mazāk. Tad jūs iedomājieties - praktiski par minimālo algu sanāk strādāt pedagogam,» , ceturtdien raidījumam «LNT Ziņas Sešos» stāstīja Tīnūžu pamatskolas skolotāja Irita Medne.

Ikšķiles novada skolotājiem ceturtdien ir algas diena. Lai novērstu algas dramatisko samazinājumu, no rīta tika sasaukta domes ārkārtas sēde. Deputāti nolēma no pašvaldības budžeta palielināt finansējumu skolotājiem, kas ļauj novērst algu samazinājumu. Ja dome to nevarētu atļauties, Tīnūžu pamatskolu nāktos slēgt, saka pašvaldības vadītājs.

«Mums pamatā pēc šā mērķdotācijas modeļa Tīnūžu skola ir jālikvidē. Jo šīs mērķdotācijas sedz, teiksim, no 22 skolotājiem tikai deviņiem skolotājiem pietiek algas samaksāt uz šī līmeņa, ko mums valsts piešķir. Nu kaut kā nav riktīgi,» komentē Ikšķiles domes priekšsēdētājs Indulis Trapiņš (V).

Lai novada skolotāji arī turpmāk saņemtu tik, cik pirms reformas, pašvaldība algām līdz gada beigām atvēlējusi 47 000 eiro, bet nākamajā gadā - 141 000 eiro, kas nozīmē, ka būs jātaupa uz citiem izdevumiem.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu