Eksperte: Latvijai jau ir kaut kas līdzīgs savam «Skype»

Latvijā var rasties savs «Skype», jautājums ir par varbūtību, tomēr, ņemot vērā spēju iet pa priekšu savam laikam, Latvijai jau ir kaut kas līdzīgs savam «Skype» - ar «blockchain» tehnoloģiju strādājošais «BitFury», intervijā sacīja Latvijas «Start-up» uzņēmumu asociācijas valdes priekšsēdētāja Jekaterina Novicka.

Taujāta, vai Latvijā jau rīt varētu rasties savs «Skype», Novicka bija apstiprinoša. «Noteikti var, jautājums ir par varbūtību. Varbūtība vienmēr būs augstāka, ja valsts stratēģiski cels izglītības līmeni augstas kvalifikācijas profesijās un veicinās uzņēmējdarbības sākšanu,» uzskata eksperte.

«Tāpat es teiktu, ka mums jau ir kaut kas līdzīgs savam «Skype«. «Skype» bija fenomens tajā laikā, jo toreiz neviens nezināja, kas tas ir, bet mums ir «BitFury», kas veido pusi no Latvijas «start-up» uzņēmumos investētajiem 110 miljoniem eiro,» turpināja Novicka. «Uzskatu, ka tas, ko viņi dara uz «blockchain» tehnoloģijas bāzes, ir daudz sarežģītāk, ja mēs salīdzinām ar «Skype«.»

«»BitFury» ir viens no pasaulē pirmajiem, kas to dara tādā līmenī, un zinu, ka ar to konsultējas nopietnie starptautiskie fondi no Silīcija ielejas, lai ieguldītu un ieviestu savos procesos «blockchain»,» piebilda Novicka.

Viņa stāstīja, ka «start-up» uzņēmumu asociācija nesen viesojusies Ekonomikas ministrijā, kur cilvēki neesot zinājuši, kas ir «blockchain». «Bet tā ir nākotnes tehnoloģija, tāpēc svarīgi ir izglītoties šajā jomā. Jāatzīst, ka tai pretojas ne tikai šeit, bet daudzās citās valstīs pasaulē, jo regulācija nav gatava, cilvēki vēl nav gatavi, bet tas ir piemērs, kā aiziet pa priekšu savam laikam, kā savulaik izdarīja «Skype»,» pauda Novicka.

«Atkal ir jautājums, kāpēc «BitFury» nestrādā Latvijā? Pat ja tagad šeit joprojām gandrīz neviens nezina, kas ir «blockchain» tehnoloģija un kā tā darbojas, protams, ka tad, kad «BitFury» sāka pirms vairākiem gadiem, viņi devās tur, kur par «blockchain» jau kaut ko zināja, - uz ASV,» sacīja Novicka. «Tomēr tajā brīdī, kad mūsu regulācija ļaus to darīt, man nav šaubu, ka «BitFury» atvērs šeit biznesa vienību, kas palīdzēs vietējiem krāt pieredzi vienā no pasaules inovatīvākajām tehnoloģiju jomām.»

Lasītākais šobrīd

Uz augšu