Saeimas komisija: NVO protestē pret integrācijas sekretariāta reorganizāciju (1)

TVNET
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Nevalstiskās organizācijas šodien, 22.oktobrī, Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas ārkārtas sēdē iestājas pret iecerēto Īpašu uzdevumu ministra sabiedrības integrācijas lietās sekretariāta reorganizāciju.

Mazākumtautību kopienas un citas nevalstiskās organizācijas Saeimas deputātiem norādīja, ka piecu gadu laikā ar sekretariātu ir izveidojusies laba sadarbība. Sekretariāta tā sauktā reorganizācija nedod gandrīz nekādu naudas ietaupījumu, bet būtiski pazeminās integrācijas politikas nozīmību. Gluži pretēji, lai veiksmīgāk īstenotu integrācijas politiku, būtu nepieciešamas sekretariāta statusu nostiprināt, to pārveidojot par patstāvīgu ministriju.

Tikšanās laikā sekretariāta virzienā gan no Saeimas deputātu, gan nevalstisko organizāciju pārstāvjiem izskanēja arī kritika, taču klātesošie bija vienisprātis, ka integrācijas politikas nozīmība palielinās.

„Laikā, kad Latvijā aktīvi darbojas mazākumtautību nevalstiskās organizācijas, nesaprotami liekas, kāpēc valdība, pirms lemj par tik būtisku jautājumu, nav noskaidrojusi viņu viedokli,” uzsver komisijas priekšsēdētājs Jānis Šmits.

Īpašu uzdevumu ministrs sabiedrības integrācijas lietās Oskars Kastēns Saeimas komisijas sēdē informēja, ka saskaņā ar pašreizējo uzstādījumu daļu sekretariāta funkciju veiks esošā Bērnu un ģimenes lietu ministrija, kas tiks pārdēvēta, un daļu jaunizveidota valsts aģentūra.

Tikties ar Saeimas Cilvēktiesību un sabiedrisko lietu komisijas deputātiem bija ieradušies pārstāvji no Latvijas Vācu savienības, Latvijas Ukraiņu biedrības, Baltslāvu kultūras attīstības un sadarbības biedrības, Latvijas Krievu mācībvalodas skolu atbalsta asociācijas, Latvijas Krievu kultūras biedrības, Latvijas Romu apvienības „Nēvo Drom”, biedrības „Pilsoniskā alianse”, biedrības „Dialogi.lv”, apvienības „Mozaīka”, biedrības „Apeirons”, Latvijas Cilvēktiesību centra, biedrības „Providus” un Pasaules Brīvo latviešu apvienības un Krievijas Latviešu kongresa.

Pēc tikšanās ar Saeimas deputātiem nevalstisko organizāciju pārstāvji tālāk devās uz Ministru kabinetu, lai arī tur iepazīstinātu ar savu viedokli.

Komentāri (1)CopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu