Pareizā bremzēšanā ir spēks

FOTO: Flickr.com/cstreet.us

Vairāk nekā puse autovadītāju, kuriem automašīnā ir uzstādīta ABS, ekstrēmās situācijās nemāk pareizi bremzēt. Šie autovadītāji bremžu pedāli nespiež pietiekami spēcīgi vai to nenospiež līdz galam.

Viss ir bremzēšanā

Pareiza bremzēšana braukšanas laikā ir viena no darbībām, kas vistiešāk ietekmē vadītāja un citu satiksmes dalībnieku drošību. Jo īpaši tas attiecas uz pēkšņām un bīstamām situācijām uz ceļa. "Daudzi autovadītāji nezina vai nav pārliecināti, kā jālieto bremzes neparedzētās situācijās uz ceļa. Šī ir darbība, kas būtu pienācīgi jāiemācās, jo ikdienā, esot uz ceļa, nav vietas kļūdām," uzsver Renault braukšanas skolas speciālisti.

Automašīnas ar ABS

Bremzēšanas tehnika atšķiras no tā, vai automašīna ir aprīkota ar ABS vai nav. ABS sistēma ļauj ievērojami saīsināt bremzēšanas ceļu, vienlaikus saglabājot automašīnas vadāmību. Visiem autovadītājiem, kuru transportlīdzekļi ir aprīkoti ar ABS, jāatceras, ka pēkšņas bremzēšanas gadījumā bremžu pedālis jāspiež strauji, stingri un nepārtraukti. "Vibrācija un prettriecieni, ko sajūt vadītājs ABS darbības laikā, var sabiedēt nepieredzējušus automašīnu vadītājus. Taču tā nedrīkst notikt - ABS darbības laikā nedrīkst samazināt spiedienu uz pedāli, jo pretējā gadījumā tas var pavājināt sistēmas darbību un ievērojami palielināt bremzēšanas ceļu," uzsver Renault braukšanas skolas instruktori. "Bremžu pedāļa vibrācijas norāda uz to, ka ABS strādā pareizi."

Automašīnas bez ABS

Tiem vadītājiem, kuru automašīnas nav aprīkotas ar ABS, avārijas situācijās būtu ritmiski jānospiež un jāatlaiž bremžu pedālis. "Spiedienu uz bremžu pedāli vajadzētu izdarīt intensīvi, stingri un ritmiski, jo tikai šāda metode ļauj saglabāt kontroli pār automašīnu un nezaudēt vadāmību," iesaka Renault braukšanas skolas instruktori.

Svarīgs ir treniņš

Bīstamās situācijās, kad nav laika domāt vai analizēt to, kas notiek, ir svarīgi, ka visas darbības tiek veiktas mehāniski. Būtu nozīmīgi, ja pareizas bremzēšanas un manevrēšanas tehnikas jau būtu laikus atstrādātas, lai ārkārtas situācijās jums būtu iespēja reaģēt ātrāk un precīzāk. Viena no iespējām ir apmācība pieredzējuša instruktora vadībā, ar kuru kopā iespējams simulēt dažādas ārkārtas situācijas, lai, saskaroties ar reāliem draudiem, autovadītājam būtu iespēja precīzi reaģēt.

Uz augšu
Back