Rīgā likvidētās Ceļu policijas pārvaldes vadītājs neiebilst pret to

Rīgas Pašvaldības policijas (RPP) likvidētās Ceļu policijas pārvaldes ilggadējais vadītājs Aigars Monahovs neplāno tiesāties vai protestēt pret notikušo reorganizāciju, kuras dēļ viņam nācās mainīt amatu.

Kā Monahovs pastāstīja, viņš šādiem soļiem neredz vajadzību, jo tas neko neatrisināšot. Turklāt viņš ir pārcelts darbā uz citu nodaļu - RPP Drošības uz ūdens un civilās aizsardzības pārvaldi, nevis atlaists no darba. Arī šajā pārvaldē Monahovs pilda priekšnieka pienākumus.

Monahovs nekomentēja RPP lēmumu par viņa ilgus gadus vadītās pārvaldes likvidāciju, sakot, ka

vadība tā ir lēmusi un viņam nav tiesību neko analizēt.

Jautāts, vai, viņaprāt, RPP darbinieki tiks galā ar jaunajiem pienākumiem, Monahovs sacīja, ka «to rādīs laiks».

Tikmēr RPP teritoriālo pārvalžu priekšnieki, ar kuriem izdevās sazināties, sacīja, ka darbinieki jau līdz šim veikuši Ceļu policijas pārvaldes pamatfunkcijas, kas saistītas ar automašīnu apstāšanās, stāvēšanas ierobežojumu un citu Ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas kontroli, tādēļ bažām par iespējamām grūtībām «jauno pienākumu» izpildē neesot pamata.

«Jau līdz šim lielākoties to darījām, nekādus īpašus sarežģījumus pārmaiņas neradīs,» sacīja RPP Latgales pārvaldes priekšnieks Māris Lapiņš. Šim viedoklim pievienojās RPP Ziemeļu pārvaldes priekšnieks Agris Punculis,

sakot, ka «grūtāk būs, bet varēs tikt galā».

«Tāpat to darām - kā jau katra pārvalde - mazākos apjomos, bet darām,» skaidroja Punculis.

Pēc RPP Ceļu policijas pārvaldes likvidācijas tās darbinieki saglabās savus amatus un atalgojumu, bet paplašināsies to sabiedriskās kārtības uzraudzīšanas lauks - veicot ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas kontroli - un mainīsies darba vietas adrese, aģentūrai LETA skaidroja RPP pārstāve Inese Krieviņa. Tai pašā laikā darbiniekiem, kuri izteica vēlmi turpmāk strādāt konkrētā teritoriālajā pārvaldē, iespēju robežās tas esot ticis nodrošināts. Darbinieku rotācijas darbības koordinē RPP Personāla nodaļa.

Kā ziņots, no nākamā gada RPP struktūrvienībā iekļautās Ceļu policijas pārvaldes pamatfunkciju izpilde tiks ietverta teritoriālo pārvalžu struktūrvienību pamatuzdevumos. Tas nozīmē, ka automašīnu apstāšanās, stāvēšanas ierobežojumu un citu Ceļu satiksmes noteikumu ievērošanas kontrole, transportlīdzekļu pārvietošanās kāpu aizsargjoslā, pludmalē vai īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, kā arī transportlīdzekļu atzīšana par ilgstoši atstātiem uz ceļa un to piespiedu pārvietošana turpmāk tiks veikta konkrētu pārvalžu teritorijas robežās.

To veiks konkrētā teritoriālo pārvalžu sabiedriskās kārtības sargāšanas nodaļā

strādājošie darbinieki.

Kā vēstīja TV3, šī lēmuma pieņemšana, iespējams, saistīta ar privātām interesēm. Rīgas domē skaidro, ka šāds lēmums pieņemts, lai iespējami lietderīgāk izmantotu pašvaldības policijas rīcībā esošos cilvēku un tehniskos resursus, tomēr TV3 raidījums «Nekā personīga» ziņo, ka esot neoficiāli zināms, ka straujās pārmaiņas Ceļu policijas pārvaldē sākušās pēc incidenta Stabu ielā starp 19. un 21.numura ēkām.

Raidījums «Nekā personīga» 7.decembra vakarā vēstījis, ka naktī uz 30.augustu tieši šajā vietā bijis novietots pelēkas krāsas «Infinity» markas džips. Kaut arī nepareizi novietotā mašīna satiksmi netraucēja, dikti neapmierināts bijis kāds tuvējās ēkas iemītnieks - ietekmīgs «Saskaņas centra» politiķis. Viņš izmantojis savu augsto amatu pašvaldībā, lai izrēķinātos ar mašīnas īpašnieku, apgalvo raidījums.

Ēkā Stabu ielā 19 esot arī Rīgas mēra Nila Ušakova (S) sievai Ivetai Strautiņai-Ušakovai piederošs dzīvoklis.

Tā paša 30.augusta naktī RRP Ceļu policijas pārvaldes darbinieki saņēmuši izsaukumu, un viņiem esot uzdots mašīnu evakuēt par katru cenu. «Pēkšņi parādās mašīna, kuru obligāti bija jāevakuē, bet inspektors pieņēma lēmumu uz vietas, ka tā reāli netraucē nevienam. Protokols, administratīvā pārkāpuma protokols tiek sastādīts par to, ko viņš pārkāpj - ceļu satiksmes noteikumus. Evakuācija nenotiek,» raidījumam norāda kāds RPP darbinieks, kurš vēlas palikt anonīms.

Dažas dienas pēc šī incidenta sākušās straujas pārmaiņas Ceļu policijas pārvaldē. Ilggadējais vadītājs Aigars Monahovs bez brīdinājuma aizrotēts uz citu pašvaldības dienestu. Uz citām pārvaldēm aizrotēti arī policisti, kuri devās uz izsaukumu Stabu ielā. Vēlāk novembrī sekojis rīkojums pārvaldi likvidēt.

Uz augšu