Pagaidām no "Aerodium" soda naudas nepiedzīs

konomikas ministrija no SIA "Aeroduim", kas izstādei "World Expo 2010" veidoja Latvijas paviljonu, soda naudas par kavējumiem paviljona būvniecības darbos pagaidām nepiestādīs, intervijā Latvijas Radio sacīja ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL).

Ministrs pastāstīja, ka Ekonomikas ministrija (EM) no Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras (LIAA) pārņēmusi jautājumu risināšanu ar "Aerodium", līdz ar to turpinās darbs, kas ļaus izvērtēt vai uzņēmumam piestādīt soda sankcijas vai nepiestādīt.

"Pašlaik mēs ļoti labi sastrādājamies ar "Aerodium", bet arī uzņēmuma pārstāvjiem ir jāsaprot, ka soda sankcijas par nepadarītiem darbiem var piemērot, ja no uzņēmuma puses netiks sniegts pamatojums par vienu vai otru problēmu," sacīja ministrs.

Kā ziņots, LIAA bija saņēmusi rīkojumu no EM, ka tā savā pārziņā pārņems visas lietas, kas saistītas ar Latvijas dalību starptautiskajā izstādē "World Expo 2010" Šanhajā.

EM turpmāk ir atbildīga par visām ar "World Expo 2010" saistītajām lietām, tostarp arī par noslēgto līgumu ar SIA "Aerodium".

"Lēmums EM pārņemt savā ziņā "World Expo" projekta vadību un uzraudzību tika pieņemts, lai ātrāk un efektīvāk risinātu jautājumus, kas līdz šim mūsu vērtējumā pārāk birokrātiskās pieejas dēļ nav darīts pietiekami efektīvi," iepriekš skaidroja Kampars.

LIAA par 14 neattaisnoti kavētajām dienām "Aerodium" patlaban aprēķinājusi sodu 178 500 latu apjomā. Savukārt EM uzskatot, ka sods ir pārāk liels un tas būtu jāsamazina, kam LIAA neredz pamatojumu.

Vienlaikus EM joprojām nav pabeigusi jau jūnija sākumā ierosināto dienesta pārbaudi, kurā administratīvā kārtībā tiek pārbaudīta informācija, kas publiskota LIAA direktora Andra Ozola un "Aerodium" valdes priekšsēdētāja Ivara Beitāna publiskā strīda laikā.

Sākotnēji tika pieļauta iespēja, ka pārbaudi izdosies pabeigt līdz Jāņiem, 22.jūnijam, vēlāk EM informēja, ka pārbaude ievilkusies, solot to pabeigt līdz jūlija beigām, taču joprojām pārbaude nav beigusies, biznesa portālam "Nozare.lv" apstiprināja Sabajevs.

Kavēšanos ar pārbaudes pabeigšanu ministrijas pārstāvji pamato ar lielo informācijas un faktu apjomu, kas jāizanalizē EM izveidotajai darba grupai.

 Jau ziņots, ka Kampars šā gada 8.jūnijā ierosināja dienesta pārbaudi, lai pārbaudītu informāciju, kas kļuva zināma publiskā strīda laikā starp Ozolu un Beitānu. Ar ministra rīkojumu tika izveidota dienesta pārbaudes komisija, kuru vada EM valsts sekretāra vietnieks Gatis Ābele.

Uz augšu