P, 28.11.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Tiesa noraida Zolitūdes traģēdijā bojāgājušā glābēja civilsievas prasību par civillaulības fakta konstatēšanu

LETA
Tiesa noraida Zolitūdes traģēdijā bojāgājušā glābēja civilsievas prasību par civillaulības fakta konstatēšanu
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa šodien noraidīja Zolitūdes traģēdijā bojāgājušā Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) virsleitnanta Edgara Reinfelda civilsievas Ivetas Vorzas pieteikumu par faktiskās civillaulības fakta konstatēšanu.

Pilns spriedums būs pieejams 19.novembrī, kad to 20 dienu laikā varēs pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Pati pieteicēja pēc sprieduma norādīja, ka komentārus nesniegs, kā arī vēl nevarēja atbildēt, vai spriedumu pārsūdzēs.

Vorza iepriekš paskaidroja, ka ir daudz tādu ģimeņu, kurām Zolitūdes traģēdijā bojā gāja civillaulātais, bet šādām ģimenēm nav bijis nekāda atbalsta no valsts puses, tās nevar arī pretendēt uz valsts pabalstu, tikai var saņemt psiholoģisku atbalstu.

Pēc Vorzas sacītā, viņa ar bojāgājušo dzīvesbiedru plānojuši reģistrēt laulību šī gada vasarā.

Latvijas Radio iepriekš ziņoja, ka sabiedriskās politikas centrs «Providus» šo jautājumu, kas skar nereģistrētās attiecības, nosaucis par vienu no nepadarītajiem darbiem. Tiek norādīts, ka, lai gan šis jautājums ticis akcentēts arī tikšanās reizēs ar premjerministri saistībā ar Zolitūdes traģēdiju, pagaidām rīcība nav sekojusi.

Uz līdzīgām grūtībām iepriekš norādīja arī biedrības pārstāve, Saeimā no partijas «Saskaņa» ievēlētā Regīna Ločmele. Viņa iepriekš pastāstīja, ka ir vairākas problēmas ar kompensāciju izmaksām, jo, piemēram, bojāgājušo dzīvesbiedri, kas nav reģistrētās attiecībās, nesaņem neko. Viņa toreiz minēja, ka glābēja Sergeja Ižika civilsieva pēc sava vīra bojāejas neko nesaņēma, bet kompensāciju saņēma Ižika adoptētais dēls.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu