/nginx/o/2018/07/15/9070622t1h464b.jpg)
„Zaļā josta” ir vienīgais uzņēmums, kurš noslēdzis vienošanos ar Vides ministriju par videi kaitīgo preču (VKP) apsaimniekošanu, TVNET informēja SIA „Zaļā josta” valdes priekšsēdētājs Jānis Lapsa.
Sākot ar š.g. 1.jūliju stāsies spēkā izmaiņas likumā par Dabas resursu nodokli (DRN), kuras nosaka, ka uzņēmums (uzņēmumi, kuri ieved vai ražo videi kaitīgās preces realizācijai Latvijas teritorijā) 100% apmērā tiek atbrīvots no DRN par videi kaitīgām precēm, ja tiek nodrošināta šo preču apsaimniekošana. To var izdarīt divējādi: 1) uzņēmums izveido videi kaitīgo preču apsaimniekošanas sistēmu un noslēdz ar Vides ministriju līgumu par šis sistēmas piemērošanu, izpildot visas VKP apsaimniekošanas sistēmām uzliktās prasības; 2) uzņēmums noslēdz līgumu ar videi kaitīgu preču atkritumu apsaimniekotāju par piedalīšanos videi kaitīgo preču apsaimniekošanas sistēmā (ja apsaimniekotājs ir noslēdzis ar Vides ministriju par videi kaitīgu preču apsaimniekošanas sistēmas realizēšanu).
Tas nozīmē, ka uzņēmumi, kuri ražo vai importē eļļas, eļļu filtrus, akumulatorus, visu veidu riepas un baterijas, slēdzot līgumu ar „Zaļo jostu” par šo videi kaitīgo preču apsaimniekošanu, būs atbrīvoti no DRN par videi kaitīgu preču apsaimniekošanu.
Kā izpaužas videi kaitīgo preču apsaimniekošanas sistēma? •Tiek nodrošināti videi kaitīgu preču atkritumu savākšana un reģenerācija atbilstoši vides normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, saņemot tam nepieciešamās atļaujas; •Videi kaitīgo preču atkritumu savākšana tiek nodrošināta, aptverot visu valsts teritoriju, saņemot bīstamo atkritumu pārvadāšanas un pārstrādes atļaujas; •Tiek veicināta videi kaitīgo preču atkritumu pieņemšana attiecīgu preču tirdzniecības vietās vai, izveidojot preču atkritumu pieņemšanas punktus visu Latvijas rajonu pašvaldību teritorijās; •Tiek realizēti pasākumi sabiedrības informēšanai, motivēšanai un iesaistīšanai videi kaitīgo preču atkritumu apsaimniekošanā.
SIA „Zaļā josta” ir uzņēmums ar lielu pieredzi iepakojuma apsaimniekošanas jomā un DRN administrēšanā, kas nodrošina pilnu videi kaitīgu preču apsaimniekošanas ciklu.
Saistībā ar izmaiņām likumā par Dabas resursu nodokli, gadā laikā būtiski paredzēts samazināt videi kaitīgo preču atlikuma apjomu: nolietotas riepas- 240 tonnas; smēreļļas- 4100 tonnas; eļļas filtri- 500 000 gab.; strāvas akumulatori- 60 000 gab.; ķīmiskie strāvas avoti- 20 tonnas un dzīvsudrabu saturošas spuldzes- 200 000 gab.