Sv, 26.03.2023.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Šlesers cīnīsies par tiesībām būvēties kāpu zonā

TVNET
Šlesers cīnīsies par tiesībām būvēties kāpu zonā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments
Foto: LETA

Ekspolitiķis Ainārs Šlesers (Šlesera Reformu partija LPP/LC) cīnīsies par tiesībām apbūvēt savu īpašumu Jūrmalā kāpu zonā un tiesas spriedumu, ar kuru atcelts lēmums par zemes transformāciju, paverot iespēju senu koku izciršanai un būvniecībai, pārsūdzēs, vēstīja Latvijas Televīzijas ziņu raidījums "Panorāma".

Īpašumu Jūrmalā Šlesers nopircis par miljonu dolāru, bet septiņu gadu garumā viņam nav izdevies tur uzsākt būvniecību. Viņš gan norādīja, ka kokus būtu varējis izcirst jau sen, samaksājot "nelielu" sodu.

"Gribētu, lai būvniecība notiktu godīgi, ceru, ka nākamā tiesas instance izvērtēs visus "par" un "pret" un sapratīs, ka šī nav meža teritorija. Šī teritorija atrodas aiz sētas, tā ir privāta teritorija. Labāk, lai tā ir sakārtota un attīstīta, nekā tā ir degradēta," televīzijai sacīja Šlesers.

Jūrmalas domē televīziju informēja, ka ik gadu tā saņem ap 800 lūgumu, izcirst kokus. Liela daļa prasību tiekot apmierināta. Apmēram 10 procenti esot vērtīgie koki, par kuru izciršanu jāmaksā kompensācija par katru koku no 200 līdz 700 latiem.

Jau vēstīts, ka valdība pērn 2.martā pēc Šlesera lūguma atļāva veikt zemes transformāciju, lai gan samazināja tā apmēru no 0,8975 hektāriem līdz 0,6627 hektāriem. Lēmumprojektu sagatavoja Zemkopības ministrija.

Administratīvā rajona tiesa oktobra beigās valdības pieņemto lēmumu saistībā ar zemes transformāciju Jūrmalā ekspolitiķa īpašumā atzina par nelikumīgu.

Tiesa atzina, ka teritorija ir krasta kāpa ar vērtīgu biotopu.

Zemkopības ministre Laimdota Straujuma apņēmusies izvērtēt juridisko pamatojumu un visus tiesas argumentus, lai lemtu par tālāko rīcību.

"Ir jāizvērtē, cik tas juridiski precīzi ir atrunāts. Ja mums būs juridiski argumenti, tad mēs pārsūdzēsim, bet, ja nebūs, lai paliek tiesas spriedums," aģentūrai BNS sacīja ministre.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu