Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Veselības ministra nomaiņu noraida, bet gaida Belēviča komunikācijas uzlabojumu

Situāciju veselības aprūpē un arī atbildīgā ministra Gunta Belēviča publisko komunikāciju, kas ne vienmēr ir gluda, pārrunāja gan viņa pārstāvētās Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) Saeimas frakcijas sēdē, gan tikšanās laikā ar premjeru Māri Kučinski (ZZS). Kaut arī par ministra nomaiņu nerunā, tomēr publiskās izpausmes viņam būšot jāpārdomā, pirmdien vēstīja LTV «Panorāma».

Preses pīle un pilnmēness – tā veselības ministrs Guntis Belēvičs pagājušajā nedēļā tiecās skaidrot gadījumu un ar to saistīto to cilvēku izmisumu par veselības aprūpi, kad, nesaņemot gaidīto palīdzību ārstniecības iestādē, izteikti draudi Veselības ministrijai.

Publiskā pārvaldes komunikācijas eksperte Līga Mirlina vērtē, ka ministrs pārkāpis robežu.

Gadījums jāizvērtē Veselības inspekcijai, un ministram, apsteidzot tās pārbaudes rezultātus, ar šādu vērtējumu klajā nākt nevajadzētu.

«Izejot no veiktas pārbaudes, mēs varam konstatēt, vai veselības aprūpes iestāde ir visu izdarījusi, vai nav visu izdarījusi, – tādai jābūt komunikācijai no ministrijas puses. Saturiski fakti, dati, vai viss ir izdarīts. Nevis emocionāli balstoties uz to, ka tā ir preses pīle, ko žurnālisti ir izpūtuši, vai ka tas ir pilnmēness un cilvēki vienkārši ir emocionāli reaģējuši.

Publiskās pārvaldes komunikācijai ir jābūt skaidrojošai, un tad, man liekas, tāds emocionāls sakāpinājums nebūtu,»

saka Mirlina.

To, ka ministra izteiksmes veids jāiegrožo, atzīst arī viņa pārstāvētajā politiskajā spēkā.

Par briestošo neapmierinātību nozarē runāts arī Zaļo un zemnieku savienības valdes sēdē, kurā Guntis Belēvičs piedalījās. «Katrs cilvēks ir savādāks.

Varbūt Belēvičam derētu būt savos izteikumos vairāk pārdomātam.

Es saprotu, ka cilvēkiem viņa vieni vai otri izteikumi nav pieņemami, un es domāju, ka tas viņam būtu jāņem vērā,» saka ZZS Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Augusts Brigmanis.

Ministra nomaiņa ZZS ieskatā gan neko nedotu, un viņam joprojām ir savas partijas aizmugure.

«Protams, ir dažāds vērtējums, organizācijas vērtē dažādi. Domāju, ka drīzumā ministrs nāks klajā ar risinājumiem. Un ir jāsaprot tas –

ja ne viņš, tad kas?

Un vai tas, kas nāks vietā, būs debesu tēvs un glābējs?» norāda Brigmanis.

Premjers Māris Kučinskis atzina, ka tuvākajā laikā kopā ar ministru tiks formulēti skaidri uzdevumi, kas Veselības ministrijai jāizdara. Pirmdien sarunas par to iesāktas, un tuvākajā laikā premjers ar ministru plānojot tikties vēl. «Rosīšanās ir ļoti liela, un tas izsauc neviennozīmīgus viedokļus. Tāpēc joprojām esmu cerīgs uz to, ka konsekventa rīcība pēc tam, kad mēs apstiprināsim, kas ir tieši jādara veselības ministrijai, to izlabos,» saka Kučinskis.

Pats ministrs par izveidojušos situāciju bija izvairīgs:

«Es strādājot izdaru secinājumus.» – «Un kādi tie ir?» – «Ka jāstrādā.»
Uz augšu
Back