Pieļaujamās robežas: kas traucē tās pārkāpt?

FOTO: flickr / 2Mattyboy11

Saka, ka seksā nevajadzētu būt aizliegumiem un mīļotajam vīrietim vajadzētu atļaut visu vai gandrīz visu. Protams, ja abus viss apmierina un abiem ir vēlme izmēģināt jaunas pozas un seksa veidus, tad viss ir brīnišķīgi.

Problēmas sākas tikai tad, kad pieļaujamās robežas partneriem ir atšķirīgas un tas, kas viņam, piemēram, šķiet normāls un pieļaujams, viņai – izlaidība.

Daudzas sievietes turklāt svēti tic - ja nepiekāpsies vīrietim un neapmierinās vīrieša vēlmes, tad viņš noteikti aizies pie citas, kas ar prieku darīs to, kam jūs nepiekrītat. Ciest vai atteikt?

Kas svarīgāk – saglabāt dvēseles mieru vai darīt visu, lai noturētu vīrieti?

Kleoo.lv domā par to, vai ir vērts lauzt sevi un darīt to, kas šķiet nepieņemams, tikai lai saglabātu attiecības.

Kas traucē tās pārkāpt?

Cik būtu vienkārši, ja eksistētu kaut kāda skaidra rokasgrāmata, piemēram, ar nosaukumu „Seksa normas”, kur melns uz balta būtu rakstīts, kas ir pieņemams un kas ne.

Kaut kā, lūk, tā: "Orālais sekss. Drošība - 7 no 10, bauda - S5/V10", "Anālais sekss. Drošība - 4 no 10, bauda - S3/V10" u.tml. Skaidrs, ka tādu rokasgrāmatu sastādīt nav iespējams, kaut vai tikai tāpēc, ka katram no mums izpratne par to, kas ir pieļaujams un kas ne, ir ļoti dažāda.

Tā sāk veidoties jau bērnībā, to ietekmē vecāku attieksme, ģimenes morālās vērtības un principi, ģimenes kultūras līmenis, arī filmas, pārraides, grāmatas un žurnāli, popkultūra.

Pirms pusgadsimta atzīties biseksualitātē bija neiespējami – par mīlestību pret savu dzimumu draudēja kriminālatbildība. Tagad jauniešu vidū un arī šovbiznesā biseksualitāte ir kaut kas pikants, rozīnīte, kas padara cilvēku neparastāku, un ar to pat kaut kādā mērā iespējams palielīties.

Ja, piemēram, vīrietis pieļauj gultā vēl kāda cita vīrieša klātbūtni un satiksies ar meiteni, kurai tuvas kristietiskās vērtības, tad konflikts būs neizbēgams. Protams, mēs katrs esam citādāks, taču vēl svarīgāk ir saprast: ja vīrietis jums ir piedāvājis kaut ko tādu, ko jūs uzskatāt par nepieņemamu, tad gribētos apgalvot, ka viņš jūs neuzskata par vieglas uzvedības meiteni un nevēlas jūs kaut kādā veidā aizvainot vai pazemot.

Vienkārši jums ir dažādi priekšstati par pieļaujamo, un par to vajag atcerēties. Vēl vajag saprast, ka

jums vienmēr ir tiesības atteikties

un nav nekāda iemesla, kas uzliktu jums par pienākumu darīt to, kas jums nepatīk.

Tabu seksā: iemesli un sekas

Pirms sakāt tiešu „nē, nekad”, iespējams, ir vērts pamēģināt ielūkoties sevī un saprast, kādi ir šā „nē” patiesie iemesli. Tātad, kas traucē mums būt atvērtām seksā?

* Uzticamības trūkums

Ja jūs viens otram uzticaties un ir sajūta, ka partnerim svarīgas ir jūsu jūtas un svarīgi, lai arī jūs gūtu baudu, tad sekss – eksperiments nepārvērtīsies par krievu ruleti. Svarīgi ir uzticēties seksa laikā, tai skaitā būt pārliecinātam, ka gadījumā, ja nepatiks, tad partneris apstāsies un neliks turpināt.

* Nepietiekama informācija

Jūsu vīrietis jums piedāvāja kaut ko tādu, par ko jūs esat dzirdējusi tikai no savas draudzenes, un pēc viņas vārdiem – tas ir ļoti sāpīgi un nepatīkami. Pirms izsakāt šo "neapstrīdamo" argumentu vīram, vajadzētu mazliet iepauzēt un kārtīgi izstudēt šo tēmu. Vai tiešām tas ir tik briesmīgi, kā par to runā. Iespējams, derīgi būtu uzreiz iepazīties ar dažādu speciālistu – psihologa, seksologa un ginekologa – viedokli, kas vai nu kliedēs jūsu šaubas, vai palīdzēs jums atteikumā.

* Aizspriedumi

Kādreiz visvienkāršākais tradicionālākais sekss tumsā, misionāra pozā, neesot laulībā, tika uzskatīts par neprātīgu rīcību. Tagad tā ir norma. Neviens jūs nevar piespiest uzskatīt kaut ko par normu, bet varbūt dažreiz jums vajag pārskatīt savus priekšstatus par to?
Mēģiniet atmest riebumu un bailes, ka tas jūs varētu padarīt izlaidīgu, un riskējiet – ja nu pēkšņi iepatīkas. Protams, atbrīvoties no aizspriedumiem vajadzētu tikai pret to, kuram jūs patiešām uzticaties.

Arīdzan, ja esat ticīgs cilvēks un reliģijas likumi jums liedz kaut ko darīt, piemēram, seksu mēnešreižu laikā, tad laikam nevajadzētu paplašināt pieļaujamās robežas, jo dvēselisko līdzsvaru pēc tam atjaunot būs grūti.


* Savstarpējās sapratnes trūkums

Ne jau katra no mums spēj nesarkstot apspriest dziļā mineta tehniku ar draudzenēm, kur nu vēl ar mīļāko. Taču dažkārt par to runāt ir nepieciešams. Tieši tas var kļūt par atslēgu uz jaunām izjūtām jums abiem.

Ja tas, ka jūsu vīrietis piedāvā kādu no seksa veidiem, jūsos izraisa asu nolieguma reakciju, tad atsakiet, bet centieties izskaidrot, kāpēc. Maigi, bez kritikas un apvainojumiem par vīrieša egoismu. Iespējams, jums kopā izdosies atrast kaut kādu kompromisu.
Ja jūs patiešām mīlat savu vīrieti, tad vēlme sagādāt viņam baudu būs dabiska un tieši tam vajadzētu jūs vadīt, ja jūs piekrītat.

Paciest kaut ko tikai tāpēc, lai viņš neaiziet, – tas ir nepareizs ceļš,

jo tāda pašuzupurēšanās liecina ne tikai par jūsu mīlestības spēku, bet arī par jūsu vīrieša vienaldzīgo attieksmi pret jums. Neviens normāls un psihiski vesels vīrietis nevēlēsies gūt baudu, nodarot sāpes (psihiskas un fiziskas) mīļotajai sievietei.

Pat grupveida spēlēs ir robežas, kuras nosaka paši sesijas dalībnieki un visi dalībnieki apzināti tiem piekrīt.

Pieļaujamā robežas: motivācija

Piekrist kaut kam jaunam un paplašināt pieļaujamā robežas kopā ar mīļoto – interesants un aizraujošs process, kas sniedz ne tikai baudu abiem, bet dažkārt palīdz arī atbrīvoties no kaut kādām dziļām problēmām un kompleksiem.

Piemēram, ir meitenes, kuras kategoriski atsakās no kunilinga, uzskatot, ka tā vietiņa nav tīra, ka tas ir apkaunojoši, ka viņas nav tā vērtas. Iemesls bieži vien slēpjas zemā pašvērtējumā, arī tajā, ka nemāk pieņemt mīlestību un apzināties sevi kā mīlestības cienīgu sievieti.

Brīnišķīgi, ja atradīsies vīrietis, kas spēs pierādīt viņai, ka viņa ir mīlestības vērta, un liks apzināties, ka pilnīgi viss viņā, arī intīmās vietiņas ir lieliskas. Tā ir īsta seksa terapija, kas darbojas labāk par jebkuru psiholoģisko treniņu.

Taču kaut kādiem principiem tomēr vajadzētu būt un vajag zināt, kad un kur apstāties. Katram šīs robežas ir jānosaka pašam, taču lielākajai daļai, visticamāk, šīs robežas var iezīmēties šādā veidā:

1. Nepieļaujamas darbības, kas apdraud jūsu veselību. Runa nav tikai par sakropļojumu (tas vispār netiek apspriests), bet par situācijām, kad jūsu partneris pieprasa kaut ko tādu, kas neapšaubāmi ietekmēs jūsu veselību.

Piemēram, viņš runā par spontanitāti un pieprasa, lai jūs atļaujat viņam pāriet uzreiz no anālā seksa uz vaginālo, kaut zina, ka tam var būt sekas. Iespējas ienest makstī E.coli - gandrīz 100%. Turklāt tas pauž partnera vienaldzīgo attieksmi pret jums. Kāpēc ciest, ja jūs viņam vienalga esat vienaldzīga?

2. Vajag nopietni padomāt par jūsu attiecībām, ja vīrietis jūs piespiež kaut ko darīt ar spēku vai šantāžas palīdzību. Te jautājums jau vairs nav piekrist vai nepiekrist, bet vai ir vērts turpināt attiecības.

3. Jūs visiem spēkiem cenšaties partnerim sniegt baudu, bet viņš pat nevēlas nolaisties līdz erotiskai masāžai. Kāpēc lauzt sevi, ja viņš nav gatavs jūsu dēļ izdarīt pat tādu mazumiņu?

4. Vēlreiz – nav vērts piekrist kaut kam tādam, ja vienīgā jūsu motivācija ir – „kaut tikai viņš neaizietu pie citas!” Ja jūs iedziļinātos sevī un tomēr secinātu, ka nekādā gadījumā nepiekristu seksam trijatā, tad to arī nevajag darīt.

Nav svarīgi, vai šis vīrietis jūs atstās vai paliks, jūs jutīsiet diskomfortu, ka esat kaut kam tādam piekritusi, kas salauzis jūs.
Rūpes un vēlme padarīt vienam otru laimīgu, tai skaitā seksā – tas ir veselīgu attiecību rādītājs, nav labi vērtēt attiecības tikai pēc pieļaujamības seksā. Vēl nebūtu slikti atcerēties tādu lietu kā pašcieņa.

Reiz kādā reliģiskā forumā vīrietis izteicās, ka "sieviete vispār agrāk bija vīrieša privātīpašums un bija daudz labāk". Nebija nekādu problēmu pierunāt sievieti uz kaut ko. Un neviens, neviena sieviete (atgādināšu – tas notika reliģiskā forumā) viņam neiebilda.
Neskatoties uz to, ka mums tagad ir vienlīdzība, zemapziņā daudzas sievietes (ne tikai reliģiozās) uzskata, ka ir daudz zemākas būtnes nekā vīrieši.

Sieviete – tātad viņai ir jācieš un jāpakļaujas vīrietim.
Uz augšu