Okupācijas muzeja biedrība sniegs būvvaldē jaunu būvniecības ieceri

BNS
CopyLinkedIn Draugiem X
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Foto: Edijs Pālens/LETA

Pēc Rīgas pilsētas būvvaldes lēmuma būvatļauju Latvijas Okupācijas muzeja piebūves celtniecībai neizsniegt, Okupācijas muzeja biedrība ciešā sadarbībā ar Valsts akciju sabiedrību «Valsts nekustamie īpašumi» (VNĪ) plāno sagatavot un sniegt būvvaldē jaunu būvniecības ieceri muzeja piebūves «Nākotnes nams» īstenošanai, teica muzeja biedrības pārstāve Līga Strazda.

Plānots sagaidīt būvvaldes iebildumus pret 2015.gada 11.maijā iesniegto projektu, sagatavot jaunu būvniecības ieceri un iesniegt to būvvaldē.

«Mēs nevaram atteikties no muzeja rekonstrukcijas, jo citādi nīkstam ārā.

Ir panākts tas, ka viena normāla institūcija nīkuļo, mokās,» norādīja Strazda, apstiprinot, ka muzeja biedrība darīs visu, lai rekonstrukcija tiktu veikta.

VNĪ pārstāve Jolanta Grāmatniece norādīja, ka pēc negatīvā būvvaldes lēmuma paziņošanas sagaidīs tā oficiālo saņemšanu un vienosies ar pasūtītājiem par turpmāko darbību.

Jau ziņots, ka Rīgas pilsētas būvvaldes lēmums saistībā ar būvatļaujas izsniegšanu Okupācijas muzeja piebūves īstenošanai ir negatīvs. Būvvalde jau iepriekš informēja, ka nav tiesiska pamata izdot būvatļauju Okupācijas muzeja piebūves celtniecībai, jo būvvalde nav saņēmusi ne koriģētu būvprojektu, ne pozitīvu Rīgas pilsētas arhitekta biroja atzinumu.

Tajā pašā laikā VNĪ informējusi, ka Rīgas pilsētas būvvalde lēmuma pieņemšanā par būvatļaujas izsniegšanu muzeja piebūves celtniecībai vadās no Rīgas pilsētas arhitekta biroja atzinuma, kas nav tai saistošs. VNĪ norāda, ka ne Rīgas pilsētas arhitekta biroja nolikumā ne arī Rīgas pilsētas būvvaldes nolikumā nav noteikts, ka būvvaldei Rīgas pilsētas arhitekta atzinums un viedoklis būtu saistošs ārējs normatīvais akts, uz kura pamata būvvalde pieņem lēmumu un izdod administratīvo aktu.

VNĪ iepriekš norādīja, ka, pēc normatīvajos aktos noteiktajām prasībām, vienīgais, likumīgi iesniegtais projekts būvvaldē par būvatļaujas izdošanu ir iesniegts 2015.gada 11.maijā. Okupācijas muzeja projektā veiktajiem alternatīvajiem risinājumiem esot bijis informatīvs raksturs. Turklāt par veicamajām izmaiņām projektā nav saņemts būvvaldes izdots administratīvs akts – lēmums.

Būvvalde iepriekš pavēstīja, ka lēmumu pieņems izvērtējot to dokumentāciju, kas ir tās rīcībā. Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka iepriekš komentēja, ka tas nozīmē - būvvalde vadīsies pēc tai saistošā 2015.gada 11.maijā iesniegtā negatīvā Rīgas pilsētas arhitekta biroja atzinuma.

Kā ziņots, Rīgas pilsētas arhitekta birojs Okupācijas muzeja biedrības priekšsēdētāja Valtera Nollendorfa izteikumu dēļ, ka muzeja piebūves projekta autors Gunārs Birkerts neatbalsta projektā veiktās korekcijas, atlicis atzinuma sniegšanu par muzeja piebūvi, lai noskaidrotu radušos situāciju - uzzinātu, kas ir prezentēto projekta uzlabojumu autors un vai pasūtītājs tos virza kā potenciāli īstenojamus un Birkerta koncepcijai atbilstošus arhitektūras risinājumus.

Nollendorfs skaidroja, ka Birkerts nav apmierināts ar ieteiktajiem alternatīviem risinājumiem būvlaidē un melnbaltajā fasādē un nevēlas saistīt savu vārdu ar šādu izpildījumu. Okupācijas muzejs kā ēkas lietotājs gan vēlas turpmāku projekta virzību, pat ja tas nozīmēs to, ka Birkerts savu vārdu ar piebūvi nevēlēsies saistīt.

Rīgas pilsētas arhitekta birojs savu atkārtoto atzinumu par muzeja piebūves projektu plānoja sniegt līdz 15.janvārim.

Tajā pašā laikā VNĪ pagarinājusi konkursa par par Okupācijas muzeja rekonstrukciju termiņu, par iesniegšanas termiņu nosakot 25.janvāri.

Kā ziņots, 20 Latvijas arhitekti izplatījuši vēstuli Kultūras ministrijai ar aicinājumu saglabāt Okupācijas muzeja ēku Strēlnieku laukumā esošā veidā un necelt pie tās arhitekta Birkerta iecerēto piebūvi «Nākotnes nams», jo tā sabojāšot ēkas izskatu.

KomentāriCopyLinkedIn Draugiem X
Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu