Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Maizes ražotāju situācija šogad varētu būt līdzvērtīga pagājušajam gadam

FOTO: RIA Novosti/Scanpix

Latvijas maizes ražotāju situācija šogad, visticamāk, būs līdzvērtīga iepriekšējam gadam, aģentūrai BNS prognozēja Latvijas Maiznieku biedrības (LMB) valdes priekšsēdētājs Kārlis Zemešs.

«Situācija, es domāju, ka varētu būt ļoti līdzvērtīga pagājušajam gadam,» sacīja LMB valdes priekšsēdētājs, piebilstot, ka starp maizniekiem joprojām pastāv sīva konkurence, maizes cenas ir stabilas un sektorā šogad nav prognozējamas nekādas būtiskas izmaiņas.

Viņš arī prognozēja, ka konkurence maizes tirgū šogad nemazināsies. Atsevišķiem maizes ražotājiem par labu varētu nākt Negodīgas mazumtirdzniecības prakses aizlieguma likuma stāšanās spēkā.

Zemešs arī atzīmēja, ka maizes izejvielu un resursu tirgū šobrīd cenas ir daudz maz stabilas, iespējams, atsevišķās izejvielu pozīcijās cenas mainās, bet kopumā tās ir stabilas un, piemēram, energoresursu cenas ir ar lejupslīdošu tendenci. Savukārt negatīvi no ražotāju skatu punkta vērtējams tas, ka palielinās darba algas un līdz ar to mazinās darbaspēka pieejamība. «Uzņēmējiem turpmāk būs ļoti, ļoti jārēķina, vai to biznesu, kur ir ļoti daudz roku darba, varēs ilglaicīgi turpināt,» sacīja biedrības vadītājs.

Viņš norādīja, ka arī pārtikas sektoram kopumā šis gads nebūs viegls saistībā ar minimālās algas pieaugumu, nekustamo īpašumu nodokļa palielināšanos, kā arī izmaiņām Transportlīdzekļa ekspluatācijas nodokļa un uzņēmumu vieglo transportlīdzekļu nodokļa likumā, kamdēļ lielākais nodokļu pieaugums būs kravas busiņiem. «Tiem, kuriem būs kravas busiņi [ar ietilpību] līdz 3,5 tonnām, nodokļa pieaugums ir dubultā, kas ir pavisam nepatīkams pārsteigums,» atzina Zemešs.

LMB darbības mērķi ir uz kopīgu interešu pamata veicināt maizes ražošanas nozarē Latvijā strādājošo organizāciju un uzņēmumu sadarbību, veicināt maizes ražošanas nozares attīstību un perspektīvas, risinot maizes ražotāju kopīgās problēmas, pārstāvot to kopīgās intereses valsts varas pārvaldes un citās institūcijās, kā arī paaugstināt maizes ražošanas jomas prestižu.

Uz augšu
Back