Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Saūda Arābijas koalīcija noliedz kasešbumbu izmantošanu pret Jemenas nemierniekiem

LETA/DPA
Saūda Arābijas koalīcija noliedz kasešbumbu izmantošanu pret Jemenas nemierniekiem
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Saūda Arābijas vadītā koalīcija svētdien noliegusi jaunās apsūdzības, ka uzlidojumos pret Jemenas nemierniekiem izmantojusi kasešbumbas - civiliedzīvotājiem bīstamu bruņojumu, kas aizliegts ar 2008.gadā pieņemtu konvenciju.

Starptautiskā cilvēktiesību organizācija «Human Rights Watch» ceturtdien ziņoja par Jemenas iedzīvotāju liecībām, ka 6.janvārī koalīcijas uzlidojumos nemiernieku kontrolētajai Jemenas galvaspilsētai Sanai izmantotas kasešbumbas.

Dienu vēlāk ANO ģenerālsekretārs Bans Gimuns nosauca šo informāciju par satraucošu un brīdināja, ka kasešbumbu izmantošana apdzīvotās vietās pielīdzināma kara noziegumam.

Kā paziņojis Saūda Arābijas brigādes ģenerālis Ahmeds al Asiri, ziņojumā runāts par tāda tipa kasešbumbām, kādu nav koalīcijas bruņojumā, un nav sniegti nekādi pierādījumi.

Pēc viņa teiktā, koalīcija ir atzinusi, ka iepriekš tā izmantojusi kasešbumbas pret nemiernieku militārajiem transportlīdzekļiem, taču šo transportlīdzekļu nemiernieku rīcībā vairs nav palicis. Šobrīd 90% koalīcijas operāciju Sanā vērstas pret raķešu «Scud» palaišanas iekārtām, pret kurām nav jēgas izmantot kasešbumbas, norādījis al Asiri.

Katrā kasešu bumbā atrodas 200-650 aptuveni tenisa bumbiņas lieluma spridzekļu, kas piepildīti ar nāvējošām adatiņām. Mazās bumbiņas izkaisās teritorijā, kas pielīdzināma aptuveni diviem futbola laukumiem, un vismaz 10% no tām nesprāgst tūlīt, bet var eksplodēt pie mazākās kustības pat pēc vairākiem gadiem, nodarot postījumus plašā rādiusā.

Saūda Arābija nav ratificējusi konvenciju, kas aizliedz kasešbumbu izmantošanu.

Koalīcija bombardē Irānas atbalstīto huti kaujinieku pozīcijas Jemenā kopš pagājušā gada marta beigām.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu