Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Teroraktos Parīzē nogalināti vairāk nekā 120 cilvēki

Sprādzienos un apšaudē vismaz sešās vietās Francijas galvaspilsētā Parīzē piektdienas vakarā gājuši bojā vismaz 120 cilvēki, vēsta CNN. Dažādos medijos ziņas par bojā gājušo skaitu atšķiras, atsevišķi mediji ziņo, ka nogalināto skaits ir 158. Lielākā asinsizliešana notikusi Parīzes koncertzālē«Bataclan», kur teroristi bija sagrābuši ap 100 ķīlnieku. Atbrīvošanas operācijas laikā gājuši bojā trīs teroristi, kuri nogalinājuši vairāk nekā 100 cilvēku. Valstī izsludināts ārkārtas stāvoklis, slēgtas robežas.

Teksta tiešraide noslēgusies. TVNET turpinās informēt par situācijas attīstību.

Francijas galvaspilsētā Parīzē piektdienas vakarā sešās vietās vienlaicīgi notikušas apšaudes un atskanējuši sprādzieni.

Patlaban tiek ziņots, ka bojā gājuši ap 153 cilvēku, tomēr informācija tiek papildināta.

Bojā gājušo un cietušo vidū ir gan parīzieši, gan tūristi.

Vairāki šāvieni atskanējuši restorānā «Petit Cambodge». Tiek ziņots, ka vismaz viens vīrietis ar automātisko ieroci sācis apšaudi, kurā vairāk nekā 10 cilvēku ir nogalināti vai nopietni ievainoti.

Glābēji un mediķi strādā apšaudes vietā Parīzē, Francijā, 13.novembra vakarā FOTO: EPA/LETA

Kanāls «The France 24» intervējis apšaudes restorānā aculiecinieci, kura pastāstīja, ka cilvēki sēdējuši ārā, restorāna terasē, kad pēkšņi viņa ieraudzījusi vīriešus maskās, kas sākuši šaut visos virzienos. «Likās, ka tas notiek ilgi,» sacīja aculieciniece, norādot, ka ievainots milzīgs skaits cilvēku.

BBC vēsta, ka uzbrukumā izmantoti pusautomātiskie ieroči.

Glābēji un mediķi strādā apšaudes vietā Parīzē, Francijā, 13.novembra vakarā

Ārpus bāra, netālu no stadiona «Stade de France», atskanējuši trīs sprādzieni, divus no tiem veikuši teroristi - pašnāvnieki. Stadionā futbola pārbaudes spēlē Francija uzņēma Vācijas izlasi. Sprādzieni bija dzirdami arī futbola spēles laikā.

Šo maču vērojis arī Francijas prezidents Fransuā Olands, kurš gan operatīvi nogādāts drošībā.

Viens no policistiem sacījis, ka vismaz 11 cilvēki nogalināti Parīzes restorānā, bet

vēl 112 cilvēki nogalināti apšaudē koncertzālē «Bataclan», kur teroristi bija sagrābuši vairāk nekā 100 ķīlnieku.

Koncertzāle atrodas aptuveni 200 metru attālumā no žurnāla «Charlie Hebdo» redakcijas, kur šā gada janvārī notika asiņains teroristu uzbrukums.

Franču žurnāliste BBC, atsaucoties uz savu draugu, kuram izdevies izkļūt no teātra ēkas, stāsta, ka

koncertzālē bijuši vairāki šāvēji, kuri uzbrukuma laikā pieminējuši Sīriju un klieguši «Allahu Akbar!».

BFMTV vēsta, ka

apšaude koncertzālē sākusies aptuveni stundu pēc tam, kad sācies Kalifornijas rokgrupas «Eagles of Death Metal» koncerts.

Ziņas par cilvēkiem, kas joprojām atradās koncertzālē, atšķiras - mediji ziņoja par 60 - 100 ķīlniekiem. Izskanējusi neoficiāla informācija, ka daži no ķīlniekiem īsziņās rakstījuši, ka teroristi pa vienam nogalina cilvēkus. Francijas specdienesti veikuši ķīlnieku atbrīvošanas operāciju, nogalinot vairākus teroristus. Koncertzālē gājuši bojā vairāk nekā 100 cilvēku. Pagaidām nav informācijas, vai arī mūziķi ir ķīlnieku un bojāgājušo vidū.

Kāda žurnāliste, kas atradās koncertzālē, apraksta redzēto: «Vairāki bruņoti vīrieši ienāca koncertā. Divi vai trīs vīrieši, kuriem nebija maskas, ienāca ar ieročiem, kas izskatījās pēc Kalašņikova un neskatoties sāka šaut pa pūli.»

«Tas turpinājās 10 līdz 15 minūtes. Tas bija ārkārtīgi nežēlīgi un zālē sākās panika.

Uzbrucējiem bija pietiekami laika, lai pārlādētu ieroci vismaz trīs reizes. Viņi bija ļoti jauni,»

teica aculieciniece.

Neviens pagaidām vēl nav uzņēmies atbildību par asiņainajām slepkavībām, taču «Islāma valsts» atbalstītāji sociālajos tīklos slavē šo uzbrukumu,

izmantojot mirkļbirku (hashtag) «Parīze liesmās».

Francijas prezidents Fransuā Olands neilgi pēc uzbrukuma paziņoja, ka

valstī izsludināta ārkārtas situācija un tiek slēgtas valsts robežas.

Radiostacija «Radio 1» ziņo, ka apšaude notikusi arī «Les Halles» iepirkšanās centrā.

Parīzes mērs aicinājis pilsētniekus palikt mājās, kamēr mediji vēsta, ka pilsētas ielās joprojām esot vismaz seši bruņoti kaujinieki.

ASV prezidents Obama nosaucis terora aktus Parīzē par uzbrukumu visai cilvēcei.

Vēl pirms 10 mēnešiem Franciju satricināja asiņains terorakts «Charlie Hebdo» redakcijā.

Uz augšu
Back