Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Dzintars: Vairāki mūsu ministri šajā valdībā tika nepelnīti sodīti

Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"–"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars FOTO: Ieva Čīka/LETA

Vairāki nacionālās apvienības «Visu Latvijai!»-«Tēvzemei un brīvībai»/LNNK (VL-TB/LNNK) ministri šajā valdībā tika nepelnīti sodīti, intervijā aģentūrai LETA sacīja partijas līdzpriekšsēdētājs Raivis Dzintars.

Taujāts par to, ka vairāki nacionālās apvienības virzītie ministri - demisionējusī tieslietu ministre Baiba Broka, vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Romāns Naudiņš - nav saņēmuši pielaidi valsts noslēpumam, Dzintars norādīja, ka šis jautājums ir jāvērtē plašāk.

«Piemēram, Einārs Cilinskis tika atlaists no vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra amata par to, ka piedalījās 16.marta piemiņas pasākumos. Kultūras ministre Žanete Jaunzeme-Grende tika atlaista par to, ka viņai bija būtiskas viedokļa atšķirības ar iepriekšējo Latvijas Nacionālās operas vadītāju Andreju Žagaru. Pagāja laiks, un mēs redzam, ka Jaunzemei-Grendei bija taisnība. Darbu savulaik beidza tieslietu ministrs Gaidis Bērziņš, neatkāpjoties no principa, ka jautājumā par īpašumu atgūšanu jābūt vienādai attieksmei neatkarīgi no tautības. Visos šajos gadījumos mēs redzam, ka ir bijusi koalīcijas partneru izvēle un izlēmīga darbība un rezultātā šie ministri mūsu skatījumā tika nepelnīti sodīti,» klāstīja politiķis.

Viņš uzskata, ka tas dod pamatu domāt, ka arī «pielaides jautājumi nav bijuši nejauši». Vienlaikus VL-TB/LNNK līderis uzsver, ka vēlētos turpināt sadarboties ar pašreizējiem koalīcijas partneriem arī pēc 12.Saeimas vēlēšanām.

«Es nekad neesmu teicis, ka koalīcija ir ideāla. Nav ideālu partiju, un arī nacionālā apvienība nav ideāla partija, bet mums ir dažādi cilvēki, un mēs cenšamies. Tajā pašā laikā, ja runājam par valsts nacionālajām interesēm tieši šajā konkrētajā situācijā, tad drošākā izvēle būtu esošā koalīcija ar pietiekami lielu nacionālās apvienības ietekmi tajā,» akcentē Dzintars.

VL-TB/LNNK pēc vēlēšanām vēlētos turpināt vadīt tās ministrijas, par kurām nacionālā apvienība uzņēmusies atbildību arī šajā valdībā - Kultūras ministriju, Vides aizsardzības un reģionālās apvienības ministriju, kā arī Tieslietu ministriju. «Liels izaicinājums būtu Izglītības un zinātnes ministrija, bet mēs apzināmies, ka koalīcijas partijas ļoti nelabprāt izskata šādu iespēju, tomēr politikā nekad nesaki nekad,» piebilda nacionālās apvienības līderis.

Uz augšu
Back