Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Valsts policija pabeidz izmeklēšanu un no šodienas atstāj Zolitūdes traģēdijas teritoriju

FOTO: Edijs Pālens/LETA

Valsts policija no šodienas atstāj Zolitūdes traģisko notikumu vietu, nododot to apsaimniekotājiem.

Valsts policijas Kriminālizmeklēšanas pārvaldes priekšnieka vietniece Ilze Sokolovska šodien traģisko notikumu vietā, uzrunājot klātesošos sagruvušās ēkas īpašnieka «Tineo» un ēkas attīstītāja «Homburg Zolitūde» pārstāvjus, teica, ka izmeklēšana objektā ir pabeigta. Tāpēc policija atstāj objektu tā īpašniekiem un apsaimniekotājiem.

Tāpat šodien tiks noņemts Valsts policijas uzstādītais teritorijas apžogojums, videonovērošanas kameras, kā arī tiks atcelta Valsts policijas nodrošinātā apsardze.

Uzņēmuma «Homburg Zolitūde» zvērināts advokāts Lauris Rasnačs apstiprināja, ka uzņēmums ir informēts par šo faktu. «Tagad būs jāveic objekta apskate, kā arī jānodrošina apsardze. Savukārt pārējās darbības ir atkarīgas no mūsu un Rīgas domes sadarbības.»

Rasnačs arī atklāja, ka apsargāšanu veiks uzņēmums SIA «Nox Security».

Savukārt uzņēmuma «Tineo» pārstāvji Andrejs Šteimanis un Anrius Mickus atturējās no komentāriem par objekta un teritorijas turpmāko nākotni, piebilstot, ka savu nostāju uzņēmums plāno paust šīs dienas laikā, atsūtot paziņojumu presei.

SIA «Maxima Latvija» pārņem no SIA «Tineo» Zolitūdes traģēdijas vietas sakārtošanas darbus

Līdz ar Valsts policijas lēmumu š.g. 28. jūlijā nodot drupas Priedaines ielas 20 īpašnieku valdījumā, SIA «Maxima Latvija» saņēmusi ģenerālpilnvaru veikt tālākos teritorijas sakopšanas darbus SIA «Tineo» vārdā. SIA «Maxima Latvija» ir jau uzsākusi sarunas ar teritorijas līdzīpašnieku SIA «Homburg Zolitūde» par kopīgiem traģēdijas vietas sakārtošanas darbiem.

Kā jau iepriekš ziņots, SIA «Tineo» pieder tiem pašiem akcionāriem, kam SIA «Maxima Latvija», tādēļ tika pieņemts lēmums tālākos ar īpašumu saistītos jautājumus risināt ar SIA «Maxima Latvija» starpniecību, jo tai ir lielāka administratīvā rīcībspēja, un līdz ar to iespējama arī efektīvāka procesu virzīšana.

Tuvāko trīs nedēļu laikā tiks izstrādāts un Rīgas pilsētas būvvaldē iesniegts projekts par būvgružu demontāžu un aizvākšanu no teritorijas.Projekta izstrādes un apstiprināšanas laikā teritorijas līdzīpašnieki vienosies par tālāko darbu sadali – SIA «Maxima Latvija», uz ģenerālpilnvaras pamata, uzņemsies drupu aizvākšanu un izvešanu no teritorijas, kā arī atlikušās ēkas virszemes daļas demontāžu, lai šī vieta pēc iespējas ātrāk tiktu sakopta bojā gājušo piemiņai. Savukārt SIA «Homburg Zolitūde» pārziņā būs ēkas teritorijas norobežošana, apsardzes nodrošināšana, kā arī atsevišķu pagaidu konstrukciju nostiprināšana, kas atrodas objektā. Plānots, ka teritorijas sakopšanas darbi varētu tikt pabeigti aptuveni divu mēnešu laikā.

Būvgružu demontāžas un aizvākšanas projekta saskaņošanas laikā notikuma vietā darbu uzsāks arī SIA «Maxima Latvija» pieaicinātie neatkarīgie eksperti no Vācijas, kas skaidros ēkas sabrukšanas iemeslus, neaizkavējot teritorjas sakārtošanas darbu izpildi.

SIA «Maxima Latvija» šajā teritorijā neplāno veikt jebkādu komerciālu darbību ne tagad,ne arī turpmāk. Tāpat SIA «Maxima Latvija» attīstīs sarunas ar objekta līdzīpašnieku SIA «Homburg Zolitūde» un Rīgas pilsētu par tālākajiem soļiem īpašuma kopīgā sakārtošanā un uzturēšanā.

Jau ziņots, ka, ņemot vērā, ka Valsts policijas plānotie izmeklēšanas eksperimenti Zolitūdes traģēdijas vietā ir noslēgušies un nedēļas vai divu laikā izmeklētāji veikala drupas atdos apsaimniekotājiem, Rīgas pašvaldība apņēmusies panākt, ka sagruvušais lielveikals tiks nojaukts jau līdz oktobrim vai novembrim. Rīgas dome uzmanīgi seko līdzi izmeklēšanas procesam, jo ļoti daudzi iedzīvotāji pašvaldībā prasa, cik ilgi grausts tur vēl atradīsies.

Patlaban veikala drupas klasificētas kā A kategorijas grausts, kas vērtējams kā vidi degradējošs un bīstams apkārtējai sabiedrībai.

Valsts policija ekspertu atzinumus Zolitūdes traģēdijas lietā gaida uz rudens pusi, kad arī varētu lemt par atbildīgo saukšanu pie kriminālatbildības.

Pagājušā gada 21.novembrī Zolitūdē, sabrūkot lielveikalam «Maxima», dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet vairāki desmiti guva smagus ievainojumus. Pašlaik kriminālprocesā par cietušajiem atzīti 103 bojāgājušo tuvinieki, 51 cietušais, kurš traģēdijā guvis miesas bojājumus, un 40 personas, kurām nodarīts materiālais vai morālais kaitējums.

Uz augšu
Back