Latvijā populārākais ēdiens vasarā joprojām šašliks

FOTO: PantherMedia/Scanpix

Neskatoties uz laika apstākļiem, neatņemama vasaras sastāvdaļa Latvijā ir pikniki un grilēšana. Kā noskaidrots aptaujā*, visbiežāk tiek grilēts šašliks, kuru par savu iecienītāko piknika ēdienu nosaukuši 76% aptaujāto.

Gandrīz puse no aptaujātajiem (47%) dodas piknikā pāris reizes vasarā, bet vairāk nekā trešdaļa Latvijas iedzīvotāju (35%) vasarā maltīti brīvā dabā cenšas ieturēt pat vairākas reizes mēnesī. Taujāti par to, kas ir neatņemamas piknika sastāvdaļas, aptaujātie atzīst, ka ideāls pikniks nav iedomājams bez gaļas (79%) un labas kompānijas (59%). Vēl respondenti uzskata, ka piknikam nepieciešami svaigi dārzeņi (29%), ūdenstilpe tuvumā (17%), alus un citi dzērieni (16%), kā arī telts un ugunskurs (15%).

43% aptaujāto kā visiecienītāko ēdienu piknikā nosauc cūkgaļas šašliku, vairāk nekā trešdaļa (35%) ir iecienījusi vistas gaļas šašliku, savukārt pārējie labprāt piknikos grilē cepamdesas, steikus vai filejas, ribiņas.

Veiktajā aptaujā arī noskaidrots, ka puse jeb 51% aptaujāto labprāt par gaļas sagatavošanu cepšanai parūpējas paši, gaļu marinējot pēc savām iecienītākajām receptēm. Savukārt piektā daļa respondentu (21%) uzticas veikalu piedāvājumam un iegādājas jau iemarinētu gaļu. Pārējie respondenti par gaļas sagatavošanu rūpējas atkarībā no iespējām un apstākļiem vai arī to uztic citiem.

Runājot par iecienītākajām piknikošanas vietām, trešdaļa aptaujāto (37%) norāda, ka tiem nav vienas īpašas un iecienītas piknika vietas - galvenais būt pie dabas krūts. Līdzīga ir to aptaujāto proporcija, kas izmanto iespēju ieturēt maltīti dārzā pie mājas vai vasarnīcas (35%), savukārt 22% Latvijas iedzīvotāju piknikus iecienījuši rīkot jūras, ezera vai upes tuvumā.

* Aptauju veica LIDO. Interneta aptauja tika veikta periodā no 15.jūlija līdz 22.jūlijam, piedaloties 509 respondentiem.

Uz augšu