Kokorevičs no Šķēles ģimenes atpircis atkritumu apsaimniekošanas biznesu

Uzņēmējs Guntars Kokorevičs

FOTO: Ieva Lūka / LETA

Uzņēmējs Guntars Kokorevičs no ekspremjera un uzņēmēja Andra Šķēles ģimenes atpircis atkritumu apsaimniekošanas biznesu, sarunā ar biznesa portālu «Nozare.lv» apliecināja Kokorevičs.

Jau vēstīts, ka 2012.gada maijā Kokorevičs izpirka ar Šķēles biznesu saistīto «Veolia vides serviss» (patlaban «Vides pakalpojumu grupa»), ko šā gada februāra beigās iegādājās atkritumu apsaimniekotāja SIA «Zaļā josta». SIA «Vides pakalpojumu grupa» vienīgā īpašniece pirms darījuma bija SIA «Bioinvest», savukārt šī uzņēmuma 90% daļas pastarpināti piederēja Kokorevičam, bet 10% - Šķēles ģimenei ar partneriem.

Tajā pašā laikā «Bioinvest» iegādājās Latvijas atkritumu apsaimniekošanas nozares līdera SIA «L&T» 100% kapitāldaļu. Savukārt Kokorevičam piederošais uzņēmums SIA «Enerģijas risinājumi» no Šķēles ģimenes uzņēmuma SIA «Inpo 3» iegādājās 10% uzņēmuma «Bioinvest» kapitāldaļu, tādējādi pastarpināti kļūstot par vienīgo «Bioinvest» īpašnieku.

Kokorevičs biznesa portālam «Nozare.lv» atzina, ka no Šķēles ģimenes ir atpircis atkritumu apsaimniekošanas biznesu. Vaicāts, vai var uzskatīt, ka Šķēle ir pametis atkritumu apsaimniekošanas nozari, Kokorevičs atbildēja apstiprinoši.

Pēdējās dienās veikto darījumu summu apmēru Kokorevičs neatklāja, sakot, ka tas ir komercnoslēpums. Viņš piebilda, ka veiktie darījumi nebija vienas nedēļas jautājums, bet gan secīgs darbs gada laikā.

Kokorevičs sacīja, ka saistībā ar «L&T» iegādi «Bioinvest» vēl nepieciešama Konkurences padomes (KP) atļauja. KP biznesa portālam «Nozare.lv» atzina, ka konkurences uzraugs ir saņēmis uzņēmumu saīsināto apvienošanos ziņojumu un patlaban tiek izvērtēts, vai iesniegums atbilst prasībām. Ja iesniegums atbildīs visām prasībām, KP lēmumu par apvienošanās atļauju vai aizliegšanu pieņems viena līdz četru mēnešu laikā.

Vaicāts, kāda varētu būt uzņēmumu tirgus daļa pēc apvienošanās, Kokorevičs norādīja, ka «L&T» tirgus daļa ir zināma - Rīgā tā ir ap 60% no tirgus, bet citviet Latvijā - ievērojami mazāka.

Savukārt uz jautājumu par iespējām vēl iegādāties kādu uzņēmumu Kokorevičs paskaidroja, ka viņam ir dažādi biznesa plāni, kas nav saistīti ar uzņēmumu iegādāšanos. Konkrētus nākotnes biznesa plānus uzņēmējs nevēlējās atklāt.

SIA «Inpo 3», kas dibināta 2006.gadā, pilnībā pieder SIA «Privāto aktīvu pārvaldei», kas savukārt ietilpst Šķēles biznesa impērijā un pastarpināti pieder viņa meitām Madarai (25%), Anetei (25%), sievai Kristiānai Lībanei-Šķēlei (30%), biznesa partnerim Edgaram Šķenderim (10%), kā arī finansista Harija Krongorna dzīvesbiedrei Ivetai Smilgai-Krongornei (10%).

No 2009.gada līdz 2012.gadam «Inpo 3» bija 100% kapitāldaļu īpašnieks SIA «Bioinvest», kam savukārt piederēja 49% kapitāldaļas uzņēmumā «Veolia vides serviss» (patlaban darbojas ar nosaukumu «Vides pakalpojumu grupa»). 2012.gadā Kokorevičs pastarpināti kļuva par īpašnieku gan «Bioinvest», gan «Veolia vides servisā».

2014.gada februārī par «Vides pakalpojumu grupas» īpašnieku kļuva SIA «ZMK Investīcijas», kas pilnībā pieder SIA «Zaļā josta». Savukārt SIA «Bioinvest» iegādājies SIA «L&T» 100% kapitāldaļu.

2013.gada nogalē Kokarevičs veica vēl vienu darījumu, kad viņam piederošais uzņēmums SIA «Enerģijas risinājumi» no Francijas «Dalkia Group» pārņēma siltumapgādes uzņēmumu SIA «Dalkia Latvia».

Uz augšu