Sv, 14.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Piketā krievu skolu atbalstam pulcējas ap 100 cilvēku

LETA
Piketā krievu skolu atbalstam pulcējas ap 100 cilvēku
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Šodien ap plkst.12 Rīgā, pretī Ministru kabinetam, pulcējušies aptuveni 100 piketētāju, lai paustu atbalstu izglītībai krievu valodā. Piketētāji bruņojušies ar vairākiem plakātiem, uz kuriem rakstīts «Mazākumtautību skolas - Latvijas bagātība», «Straujuma, liec mierā bērnus!» un «Mūsu nodokļus skolām!».

Protestētāji ik pa laikam krieviski izkliedz saukli «Rokas nost no krievu skolām!». Tiek izkliegtas arī citas frāzes, paužot atbalstu krievu skolām.

Viens no piketa rīkotājiem Miroslavs Mitrofanovs žurnālistiem sacīja, ka kompromisa nepanākšanas gadījumā varētu sekot jauni, lielāki protesti. Viņaprāt, ir jāuzlabo pašreizējā mazākumtautību izglītības sistēma, nevis jāveic reformas, kas esot kaitīgas. Jautāts par iespējamiem uzlabojumiem, viņš minēja, ka krievu skolās būtu jāienāk jauniem un kvalificētākiem latviešu valodas skolotājiem.

Pie protestētājiem ieradusies izglītības un zinātnes ministre Ina Druviete (V), kura uzsvēra, ka pārmaiņas netiks sasteigtas un tiks saglabāta iespēja mazākumtautībām skolās apgūt savu valodu un kultūru. Viņa solīja, ka kopīgu diskusiju rezultātā tiks atrasts optimālākais modelis plānotajām izmaiņām un viss notiks pakāpeniski.

Kā novēroja LETA, piketā galvenokārt bija pulcējušies gados vecāki cilvēki, protestētāju rindās bija vien daži jaunieši. Viena no piketa dalībniecēm Anna aģentūrai LETA sacīja, ka protestē pret krievu diskrimināciju Latvijā, kuru viņa visvairāk izjūtot darbā un no valdības puses. Anna uzskata, ka bērniem ir jāmācās viņu dzimtajā valodā, jo tā viņi varētu labāk apgūt mācību vielu un būt konkurētspējīgāki.

Ap plkst.12.30 protests noslēdzās un tā dalībnieki izklīda.

Kā ziņots, koalīcijas sadarbības līgums paredz, ka no 2018.gada 1.septembra Ministru kabineta noteiktajā kārtībā valsts un pašvaldību mazākumtautību izglītības iestādēs visas izglītības programmas sāks apgūt valsts valodā, izņemot svešvalodas un tās, kuras nepieciešamas mazākumtautības valodas un attiecīgās etniskās kultūras apguvei.

Protesta organizatori ir pārliecināti, ka šie centieni neveicina mieru un harmoniju sabiedrībā, bet tās sašķeltību. Viņi norāda, ka jau patlaban, kad tiek īstenota bilingvālā izglītība, krievvalodīgajiem skolēniem nākas saskarties ar problēmām, tādēļ viņi jautā, kas notiks ar skolēniem, kad pilnībā likvidēs izglītību krievu valodā.

Pēc piketa organizatoru domām, Ministru prezidentes Laimdotas Straujumas (V) valdības iecerei būs negatīva ietekme uz krievu kopienas dzīves kvalitāti Latvijā, kā arī tā varētu veicināt jauniešu izceļošanu uz citām valstīm.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu