T, 28.09.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvenergo būs seši piedāvājumi elektrības pirkšanai

Latvenergo būs seši piedāvājumi elektrības pirkšanai
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 18

Lielākajai daļai Latvijas mājsaimniecību no šī gada 1.aprīļa AS «Latvenergo» piedāvā pārdot elektroenerģiju par 16,7-16,9 eiro centiem par kilovatstundu (kWh).

Zemākā maksa - 16,7 eiro centi par kWh - tiek piedāvāta klientiem, kuri ir reģistrējušies «e-Latvenergo» un kuru vidējais patēriņš nepārsniedz 300 kWh mēnesī. Savukārt 16,9 eiro centi par kWh ir piedāvājums mājsaimniecībām, kuru patēriņš ir zem 200 kWh mēnesī un kuras nav reģistrētas «e-Latvenergo».

Ja mājsaimniecības patēriņš mēnesī būs no 200 līdz 600 kWh, maksa par elektroenerģiju tiek piedāvāta 16,35 eiro centi par kWh. Savukārt, ja mājsaimniecības patēriņš pārsniedz 600 kWh mēnesī, elektrības cena būs 16 eiro centi par kWh.

Kopumā «Latvenergo» ir izstrādājuši sešus piedāvājumus mājsaimniecībām. Pirmie divi ar cenu 16,9 centi par kWh ir mājsaimniecībām ar patēriņu līdz 200 kWh mēnesī. Atšķirība ir tikai norēķinu veidā - klienti var izvēlēties maksāt katra mēneša rēķinu, vai arī izvēlēties izlīdzināto maksājumu.

Izvēloties šo piedāvājumu, nav paredzēta līguma laušanas maksa, jo tas ir arī tā dēvētais universālais pakalpojums, ko klienti saņems, neizvēloties sev citu tirgotāju vai citu piedāvājumu.

Mājsaimniecībām, kuras ir reģistrētas «e-latvenergo» ar patēriņu līdz 300 kWh mēnesī, kurām maksa par elektrību būs 16,7 santīmi par kWh, paredzēta līguma laušanas maksa - 15 eiro.

Vislielākā līguma laušanas maksa ir piedāvājumam mājsaimniecībām ar patēriņu 600 kWh mēnesī. Laužot līgumu pirms laika, būs jāšķiras no 30 eiro.

Toties šim piedāvājumam, kā arī mājsaimniecībām ar patēriņu no 200 līdz 600 kilovatstundām, iespējams arī izvēlēties divu laika zonu patēriņu, nodalot nakts patēriņu no plkst.23 līdz 7 no patēriņa dienā.

«Latvenergo» piedāvā klientiem arī mainīgo cenu, kas ir piesaistīta elektroenerģijas biržas cenai.

Kā šodien preses konferencē informēja uzņēmuma pārstāvji, patlaban 650 000 mājsaimniecību vidējais elektroenerģijas patēriņš mēnesī ir zem 200 kWh. Kā norādīja «Latvenergo» valdes loceklis Uldis Bariss, katrai mājsaimniecībai maksa par elektroenerģiju pieaugs dažādi, taču mājsaimniecībām ar nelielu elektroenerģijas patēriņu maksa mēnesī pieaugs par aptuveni pieciem eiro.

Jau ziņots, ka no 1.aprīļa mājsaimniecībām būs iespēja elektroenerģiju pirkt no vairākiem tirgotājiem brīvajā tirgū.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu