Skip to footer
Šodienas redaktors:
Lauma Lazdiņa
Iesūti ziņu!

Azartspēles internetā ir neregulēts bizness; nodokļus nemaksā (66)

Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.
Raksta foto

Saeimas Budžeta un finanšu komisijas deputāti trešdien, spriežot par nākamā gada valsts budžetu, kritizēja Finanšu ministrijas (FM) ieceri par azartspēļu nodokļa palielināšanu. Komisijas vadītājs Jānis Reirs norādīja, ka šādi «mēs dzenam visus internetā», ņemot vērā, ka «nekas nav izdarīts interneta azartspēļu jomā».

Azartspēles internetā ir neregulēts bizness

«Gribu atgādināt, ka šīs un iepriekšējās Saeimas laikā jau cēlās nodokļi azartspēlēm. Tagad, pilnībā neizrunājot to ar nozari, atkal gribam palielināt nodokli - mēs vienkārši sagrūdīsim visus internetā, kas šobrīd pilnībā nav regulēts un nodokļus neiekasējam. Kopumā samazināsies jomas ieņēmumi,» klāstījaSaeimas komisijas vadītājs Jānis Reirs.

Tāpat azartspēles internetā kritizēja «Nacionālās apvienības» Saeimas frakcijas vadītājs Imants Parādnieks. «Jau pirms diviem gadiem prasījām, lai šis tiek sakārots, bet līdz šim nekas nav izdarīts. Ko dara Latvijas Azartspēļu uzraudzības inspekcija? Nu tad atlaižam viņus visus, ja viņi nevar sakārto šo jomu,» ieteica Parādnieks.

Tāpat arī citi deputāti kritizēja konkrēto ieceri, atsevišķiem deputātiem iesakot balstot par likumprojekta izņemšanu no budžeta paketes.

Negatīvu viedokli par FM ieceri pauda arī ieinteresētā puse - Latvijas Spēļu biznesa asociācijas pārstāvji, kuri norādīja, ka nozare tikai tagad atkopjas no krīzes, tāpēc ar jomu nesaskaņotai nodokļa celšanai nav pamata.

Komisijā nolēma pagaidām vēl atstāt konkrēto likumprojektu budžeta paketē un aicināja FM rast risinājumu, lai nodokļos varētu iekasēt no azartspēlēm internetā no nākamā gada jūlija.

Vladība par 10% plāno palielināt azartspēļu nodokļa likmi

Valdība 10.septembrī atbalstīja grozījumus likumā, kas paredz par 10% palielināt azartspēļu nodokļa likmi ruletei, kāršu un kauliņu spēlēm, videospēlēm un mehāniskajiem automātiem. Likumprojekts paredz paaugstināt azartspēļu nodokļa likmi no pašreizējiem 12 144 latiem līdz 19 008 eiro ruletei un kāršu un kauliņu spēlei, kā arī palielināt likmi no pašreizējiem 2208 latiem līdz 3456 eiro videospēles un mehāniskajiem automātiem (par katra automātu katru spēles vietu) par gadu.

Tāpat vēstīts, ka Saeimas Budžeta un finanšu komisija 15.oktobrī atbalstīja nākamā gada budžeta projektu izskatīšanai pirmajā lasījāmā Saeimā.

Saeima par budžetu pirmajā lasījumā plāno lemt 17.oktobrī, bet galīgajā lasījumā – 6.novembrī.

Komentāri (66)
Svarīgākais
Uz augšu