Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Stross-Kāns prasa atcelt civilprasību, atsaucas uz imunitāti

Bijušais Starptautiskā valūtas fonda (SVF) izpilddirektors Dominiks Stross-Kāns pirmdien aicināja atcelt viņam izvirzīto civilprasību, atsaucoties uz tiesisko imunitāti un paziņojot, ka Ņujorkas viesnīcas istabenes Nafisatu Diallo "nepatiesi" apgalvojumi par seksuālu uzbrukumu traucējuši viņa centieniem noregulēt globālo ekonomiku.

ASV Ņujorkas štata tiesa 23.augustā apmierināja prokuroru lūgumu un atcēla Strosam-Kānam izvirzītās apsūdzības seksuāla rakstura noziegumos, jo prokurori norādīja uz būtiskām pretrunām viņu apsūdzējušās Ņujorkas viesnīcas "Sofitel" istabenes liecībās.

Tomēr Strosam-Kānam vēl jāatbild civilprasībā, kuru Diallo 8.augustā Ņujorkā iesniedza pret Strosu-Kānu par "vardarbīgu un sadistisku uzbrukumu". Civilprasība tika iesniegta laikā, kad prokurori vēl apsvēra, vai atsaukt Strosam-Kānam izvirzītās kriminālapsūdzības izvarošanas mēģinājumā. Civilprasībā tiek pieprasīta kompensācija, kuras lielums gan nav minēts.

Pret kriminālvajāšanu imunitātes neesot, bet pret civilu prasību gan

Stross-Kāns neatsaucās uz imunitāti krimināllietā, jo incidents Ņujorkas viesnīcā notika laikā, kad viņš uzturējās Ņujorkā personīgās, nevis amata darīšanās. Viņa advokāti uzskata, ka civilprasības gadījumā ir cita situācija.

"Strosam-Kānam kā izpilddirektoram, kas ir galvenais SVF izpildamats, bija absolūta imunitāte pret civilprasību," teikts aicinājumā, kuru iesniedza viņa advokāti tiesai Ņujorkas rajonā Bronksā.

Tas, ka vairs nav amatā, neesot arguments

Aicinājumā teikts, ka Strosa-Kāna absolūtā imunitāte bija spēkā, līdz viņš varēja atstāt ASV, un nebija atkarīga no tā, ka viņš civilprasības iesniegšanas laikā 8.augustā vairs nebija SVF izpilddirektora amatā.

Strosa-Kāna advokāti arī apgalvoja, ka Diallo ar "nepatiesām" apsūdzībām kaitējusi viņa kā SVF vadītāja centieniem glābt pasaules ekonomiku tai kritiskā laikā pēc finanšu krīzes.

Istabene apgalvoja, ka 14.maijā Stross-Kāns viņu mēģinājis izvarot savos viesnīcas apartamentos. Stross-Kāns tās pašas dienas vakarā tika aizturēts Ņujorkas Džona Kenedija lidostā. 15.maijā ASV prokuratūra viņam izvirzīja apsūdzības par kriminālu seksuālu aktu, izvarošanas mēģinājumu un nelikumīgu brīvības atņemšanu.

Mēnešiem ilgais skandāls ne vien lika 62 gadus vecajam Strosam-Kānam atkāpties no SVF vadītāja amata un iedragāja viņa reputāciju, bet arī kavēja laikus izvirzīt viņa kandidatūru no Sociālistiskās partijas Francijas prezidenta vēlēšanām. Iepriekš viņš tika uzskatīts par vienu no spēcīgākajiem Francijas labēji centriskā prezidenta Nikolā Sarkozī sāncenšiem šajās vēlēšanās.

Uz augšu
Back