Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Latvija atteiksies no nāvessoda arī kara laikā

LETA
Latvija atteiksies no nāvessoda arī kara laikā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments

Latvija atteiksies no nāvessoda piemērošana arī par noziegumiem, kas izdarīti kara laikā. To paredz šodien Saeimas Ārlietu komisijas pirmajā lasījumā atbalstītais likumprojekts, ar ko mūsu valsts ratificē Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 13.protokolu par nāvessoda pilnīgu atcelšanu, informēja Saeimas Preses dienestā.

Jau kopš 1996.gada Latvijā nāvessodam noteikts moratorijs - tas netiek piespriests un izpildīts nevienam notiesātajam.

Par kara laikā pastrādāto varēja piespriest nāves sodu

Neskatoties uz to, līdz šim Krimināllikumā bija paredzēta atsevišķa iespēja piespriest nāvessodu vīriešiem, kuri kara laikā izdarījuši slepkavību vainu sevišķi pastiprinošos apstākļos. Tomēr 2002.gadā Latvijas parakstītais Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 13.protokols paredz atteikties no nāvessoda piemērošanas arī kara laikā.

Konvencijas 13.protokolā pausts, ka nāvessods ir jāatceļ un to nevar nekādos apstākļos piespriest un izpildīt nevienai personai, jo tiesības uz dzīvību ir viena no galvenajām demokrātiskas sabiedrības pamatvērtībām. Ar Saeimā izskatāmo likumprojektu šis mūsu valsts parakstītais protokols tiks arī ratificēts.

Līdz šim Latvija bija viena no nedaudzajām Eiropas Padomes dalībvalstīm, kas konvencijas 13.protokolu vēl nebija ratificējusi.

Likumprojekts par Eiropas Cilvēka tiesību un pamatbrīvību aizsardzības konvencijas 13.protokola ratifikāciju divos lasījumos vēl jāskata Saeimai. Likumprojekts tiek izskatīts vienotā paketē ar attiecīgiem grozījumiem Sodu izpildes kodeksā, Krimināllikumā, Apžēlošanas likumā un likumā par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu