«Olainfarm» turpina izmeklēt sprādziena iemeslus ražotnē

FOTO: LETA

Latvijas zāļu ražotāja AS «Olainfarm» vēl turpina vakardien ražotnē notikušā sprādziena iemeslu izmeklēšanu, pastāstīja uzņēmuma valdes loceklis Salvis Lapiņš.

Atzinums vēl nav saņemts

Viņš teica, ka par vakardienas sprādziena niansēm ražotnes reaktorā nav informēts. Tāpat viņš nav vēl saņēmis atzinumu un novērtējumu no Valsts darba inspekcijas (VDI). Tikmēr izmeklēšanu «Olainfarm» ražotnē veic arī uzņēmuma ķīmiķi, kā arī nepārtrauktā režīmā tiek veikta visu ražošanas iekārtu uzraudzība.

Jautāts par iespējamiem sprādziena cēloņiem, Lapiņš aicināja vēl nesteigties ar spekulācijām. Taču viņš norādīja, ka gadījumā, ja tā ir bijusi tehniska kļūme, tad būtu jāsazinās ar iekārtu piegādātāju. Savukārt, ja sprādziens noticis cilvēciskas kļūmes dēļ, tad noteikti jānoskaidro, kā tieši tas varēja būt iespējams.

pieļāva teorētisku iespēju, ka sprādzienu izraisījis tehnisks defekts.

Ražotnē noticis sprādziens

Kā ziņots, sprādzienu zāļu ražotājas AS «Olainfarm» ražotnē, visdrīzāk, izraisījis tehnisks defekts, informēja Valsts darba inspekcijā (VDI).

Ražotnes reaktorā bijis nevis augsts spiediens, bet gan vakuums jeb bezgaisa stāvoklis. «Visdrīzāk, radies caurums katla konstrukcijā un tajā ieplūdis gaiss. Kad tā notiek, rodas dehermetizācija jeb, vienkārši sakot, viss uzsprāgst,» sacīja VDI eksperts ārējo sakaru jautājumos Aivis Vincevs.

Vakar plkst.9.20 «Olainfarm» uzņēmuma pērn atklātajā nitrofurointīna ražošanas iecirknī Olainē, Rūpniecības ielā 5, notika sprādziens. Sprādzienā cieta divi cilvēki, kuri nogādāti slimnīcā.

Pēc VDI sniegtās informācijas, sprādzis kāds katls. To VDI apgalvojuši arī uzņēmuma darbinieki.

Lasītākais šobrīd

Uz augšu