Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

Nesaskata ētikas pārkāpumus Dombravas un Dzintara rīcībā

LETA
Nesaskata ētikas pārkāpumus Dombravas un Dzintara rīcībā
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 21

Saeimas Mandātu, ētikas un iesniegumu komisijas vairākums šodien balsojumā noraidīja priekšlikumu atzīt, ka deputāti Jānis Dombrava (VL-TB/LNNK) un Raivis Dzintars (VL-TB/LNNK) ar savu rīcību 16.marta pasākumu laikā būtu pārkāpuši deputātu ētikas kodeksu.

Draud policistam

Sūdzību par abiem deputātiem bija iesniedzis deputāts Nikolajs Kabanovs (SC).

Par to, lai atzītu, ka Dombrava pārkāpis trīs ētikas kodeksa pantus un Dzintars pārkāpis vienu ētikas kodeksa pantu, «par» balsoja Vitālijs Orlovs (SC), bet pret bija Janīna Kursīte-Pakule (V), Gunārs Igaunis (RP) un neatkarīgais deputāts Gunārs Rusiņš. Dzintars, kurš arī ir Ētikas komisijas loceklis, balsojumā nepiedalījās.

Kā ziņots, Kabanovs iesniegumā norādīja, ka Dzintars un Dombrava, piedalīdamies Leģionāru dienas pasākumos pie Brīvības pieminekļa, mēģināja graut sabiedrisko kārtību un konfrontēt ar citiem pasākuma dalībniekiem, kuru aktivitātes bija likuma noteiktā kārtībā saskaņotas un notika saskaņā ar likumu.

Kabanovs atzīmēja, ka

Dombrava izrādīja pretestību policijas darbiniekiem, kā arī publiski izteica draudus policistam saistībā ar policijas darbinieka turpmāko atrašanos amatā.

Šāds izteiciens ir uztverams kā draudi ļaunprātīgi izmantot savas dienesta pilnvaras, vēršoties pret policistu, kurš godprātīgi pildīja savus pienākumus, uzskata apvienības «Saskaņas centrs» deputāts. Viņš norādīja, ka Dombrava un Dzintars ir rupji pārkāpuši vairākus Saeimas deputātu ētikas kodeksa pantus, tāpēc politiķis lūdza ierosināt ētikas kodeksa pārkāpuma lietu par abu parlamentāriešu rīcību.

Dažādās interneta vietnēs pieejamos videomateriālos par 16.marta pasākumu redzams un dzirdams, ka Dombrava sacīja: «Atkāpies vai nestrādāsi!» policistam, kurš centās apturēt deputāta konfrontāciju ar līdzās notiekošā «Apvienības pret nacismu» rīkotā pasākuma dalībniekiem.

Dombrava nelepojoties ar pateikto

Dombrava ir atzinis, ka nelepojoties ar to, ko viņš «emocijās» pateicis policistam 16.marta leģionāru piemiņas pasākuma laikā pie Brīvības pieminekļa. Vienlaikus Dombrava uzsvēra, ka «Apvienības pret nacismu» rīcība pie Brīvības pieminekļa, skaļi atskaņojot mūziku un runas, bija latviešu leģionāru klaja zaimošana un tā netika novērsta.

Savukārt Dzintars žurnālistiem iepriekš sacīja, ka konkrētam deputātam ir jāuzņemas atbildība par saviem izteikumiem attiecībā uz policijas darbiniekiem 16.marta pasākuma laikā, jo tas nav pieļaujami.

Dzintars iepriekš Ētikas komisijas sēdē uzsvēra, ka attiecībā uz savu rīcību - ja būtu nepieciešams, viņš rīkotos tāpat, jo ir nepieciešams aizstāvēt vecus karavīrus, kam šā gada 16.marts varētu būt pēdējā iespēja, lai pieminētu kritušos cīņu biedrus. Viņš akcentēja, ka 16.martā nevērsa nevienu naidīgu izteikumu pret policistiem un neuzsvēra, ka būtu deputāts.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu