Pirmo reizi Latvijā izmēģinās sniega kausējamo mašīnu

Pirmdien, 21.februārī, plkst.12 Jelgavā pirmo reizi Latvijā tiks izmēģināta kausējamā mašīna sniega likvidēšanai no ielas braucamās daļas, lai uzlabotu braukšanas apstākļus un drošību pilsētas ielās ziemas apstākļos, informēja Jelgavas pilsētas pašvaldības preses sekretāre Līga Klismeta.

Testēs specifiku

Izmēģinājumā testēs tehnoloģijas specifiku atbilstoši Latvijas apstākļiem, aprēķinās iespējamās izmaksas un lietderību, izmantojot sniega kausējamo iekārtu.

Sniega kausējamo iekārtu izmēģinās Lāčplēša ielas posmā no Brīvības bulvāra līdz Kronvalda ielai un Kronvalda ielas posmā no Lāčplēša ielas līdz Strazdu ielai (pie Zemgales Olimpiskā centra).

Iekārtu pašvaldības aģentūrai "Pilsētsaimniecība" izmēģinājumiem un demonstrācijām nodos AS "Ferrus", kas sākusi sadarbību ar pasaulē lielāko sniega kausējamo mašīnu ražotāju "Trecan". Ja izmēģinājumi būs veiksmīgi, "Trecan" sniega kausējamo iekārtu montāža Jelgavā varētu tikt sākta rūpnīcā "AMO Plant".

Tehnoloģiskais process notiek, piekabes tipa kausētājā ar frontālajiem iekrāvējiem iekraujot sniegu, bet kausētājs ar dīzeļmotora dzinēju ar atklātu liesmu izkausē sniegu ūdenī.

Šis ūdens caur speciāliem filtriem tiek izvadīts ārā. Sniegā esošie netīrumi un gruži paliek kausētāja filtros. Izkausētā sniega ūdens temperatūra ir +16 grādi, līdz ar to iekārta spēj strādāt arī ļoti aukstā laikā. Kausēšanai nepieciešami divi frontālie iekrāvēji ar operatoriem, kausētāja operators un palīgstrādnieks.

Izkausē 230 kubikmetrus

Iekārta izkausē līdz 230 kubikmetriem sniega stundā, kas ir ekvivalents 12 smagajām automašīnām ar sniegu. Salīdzinot ar sniega izvešanu - netiek apgrūtināta satiksme, iesaistīts mazāk darbaspēka, līdz ar to ir mazākas izmaksas, nav nepieciešami sniega poligoni un process ir videi draudzīgāks, jo gruži paliek kausētāja filtros.

Uz augšu