P, 15.08.2022.
Lūdzu, ņemiet vērā, ka raksts ir vairāk nekā piecus gadus vecs un ir pārvietots uz mūsu arhīvu. Mēs neatjauninām arhīvu saturu, tāpēc var būt nepieciešams meklēt jaunākus avotus.

50 000 "Latvenergo" klientu palikuši bez elektrības

LETA/BNS
50 000 "Latvenergo" klientu palikuši bez elektrības
Facebook LinkedIn Draugiem Twitter
Comments 4

Laika apstākļu pasliktināšanās dēļ šorīt elektroenerģijas piegāde traucēta vairāk nekā 50 tūkstošiem "Latvenergo" klientu, pastāstīja AS "Latvenergo" Ārējo komunikāciju daļas vadītājs Andris Siksnis. Ja vakar tikai Austrumu reģionā bija traucējumi, tad pašlaik tādi ir visā Latvijā.

Pagājušajā naktī laika apstākļu dēļ

bez elektrības piegādes palikušo mājsaimniecību skaits dubultojies.

Situācija pasliktinājusies ne vien Latgalē, kur jau iepriekš bija reģistrēts lielākais traucējumu skaits, bet arī pie Cēsīm, Piebalgas, Valmieras, Limbažiem, Tukuma un citviet valstī. Vissliktākā situācija joprojām ir Austrumu reģionā - ap Rēzekni, Jēkabpili, Ludzu un Preiļiem, kā arī uz Vidzemes pusi. 

Puteņa un slapjā sniega dēļ elektropiegādes līnijas bojā krītoši koki un lūstoši zari. Nelabvēlīgie laika apstākļi arī kavē nepieciešamo remontdarbu veikšanu.

"Latvenergo" patlaban atturas prognozēt, kad traucējumus varētu novērst. Pie bojājumu novēršanas, pēc Sikšņa teiktā, strādā kopumā vairāk nekā simts brigāžu.

Speciālo dienestu darbiniekiem svētku brīvdienas beigušās

Iekšlietu ministre Linda Mūrniece (V) informē, ka no brīvdienām atsaukti Iekšlietu ministrijas dienestu - Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD), kā arī Valsts robežsardzes (VRS) darbinieki, lai sniegtu palīdzību bez elektrības palikušo mājsaimniecību problēmas risināšanā.

Jau kopš 30.decembra vakara VRS darbinieki snieguši palīdzību Daugavpils reģionā, kur izveidojusies īpaši sarežģīta situācija un "Latvenergo" lūdzis VRS atbalstu teritorijas apsekošanā.

VRS priekšnieks Normunds Garbars informē, ka

robežsargi palīdz gan ar saviem cilvēku resursiem, gan tehniku - sniega motocikliem.

Vakar palīdzība sniegta Madonas, Preiļu, Rēzeknes, Ludzas apkārtnē, bet šodien papildus cilvēki nepieciešami arī Daugavpils, Viļakas, Krāslavas apkārtnē.

Nepieciešamie VRS darbinieki tiek atsaukti no brīvdienām, jo uz robežas strādājošo robežsargu skaits netiek samazināts. Savukārt VUGD sniedz savu palīdzību uz elektrolīnijām sakritušo koku novākšanā.

Par Iekšlietu ministrijas iestāžu atbalstu energoapgādes problēmu risināšanā ministre kā atbildīgo koordinatoru ir noteikusi VUGD priekšnieka vietnieku Aldi Lieljuksi.

Lieljuksis informē, ka elektroapgādes problēmas tiek risinātas, piesaistot arī Nacionālo bruņoto spēku tehniku, jo biezās sniega kārtas dēļ elektrolīniju apsekošanu spēj veikt tikai ar sniega motocikliem vai bruņu transportieriem.

Sinoptiķi prognozē, ka snigšana turpināsies

Pašreizējās prognozes liecina, ka dienas laikā nokrišņi Latvijā turpināsies un daudzviet gaidāms īslaicīgs atkusnis. Latgalē ir gaidāms arī sniegs un putenis, bet valsts centrālajos un rietumu rajoniem arī lietus.

Maksimālā gaisa temperatūra +2..-2 grādi.

Rīgā apmācies laiks, gaidāms sniegs, slapjš sniegs un putenis, pēcpusdienā iespējams arī lietus. Vēja brāzmas no rīta līdz 15 metriem sekundē, vēlāk tās pierims. Maksimālā gaisa temperatūra 0..+1 grāds.

Sestdien Latviju no ziemeļrietumiem uz dienvidaustrumiem šķērsos ciklona centrs. Dienas vidū tas atradīsies virs Rīgas, bet jau vakarā virs Baltkrievijas.

Jau ziņots, ka elektroapgādes atjaunošanu apgrūtina biezais sniega slānis, kas apgrūtina piekļuvi bojājumu vietām, turklāt ik pa laikam krītošais sniegs koku zaros padara vēl smagāku. Koku stumbri un zari daudzviet pārklāti ar vairāku centimetru biezu ledus kārtu, kas rada aizvien jaunus apdraudējumus gaisa vadu līnijām.

Tēmas
Aktuālais šodien
Jaunākās ziņas
Svarīgākais
Uz augšu